Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 208685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #300 dnia: Maj 20, 2011, 09:22:08 am »
Trochę straszą te bugi, bo ja mam bardzo mało czasu na grę - 2h max. Jak mi pod koniec grania przepadnie cały ten czas to się wkurzę niemożebnie. Dobrze byłoby mieć jakieś info o paczu (jeżeli będzie), bo grę kupię już na 100% : )

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 20, 2011, 04:30:35 pm »
Recka na GameStar.pl wisi. Bez łatek gra otrzymała ocenę 8,5/10, ale zastrzegłem, że po odpowiednich poprawkach zasługuje na 9,5.

Łatka poprawiająca część błędów ma się ukazać w przyszłym tygodniu, a przynajmniej tak twierdzi CDPRed. Na chwilę obecną trwa zbieranie informacji od graczy, co należy poprawić.

Offline Konował

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 20, 2011, 07:20:06 pm »
Dla mnie była to jedna z lepszych gier w jakie grałem od wielu miesięcy. Świetnie dobrani aktorzy do postaci, genialne dialogi, dobra oprawa graficzna i walka trudniejsza od tej z jedynki. Fabuła też była dobra, zabrakło (imo) spektakularnego zakończenia, po tym które zobaczyłem czułem się nieco rozczarowany.
wersja podstawowa w dniu premiery (czy dzień później) była dostępna za ok. 80zł (w tesco, chyba :P), bardzo dobra cena za tak bogate wydanie.
Fabuła trzeciej części zapowiada się bardzo dobrze :)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 07:24:34 pm wysłana przez Konował »


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 22, 2011, 06:03:16 pm »
Wrrr, wydanie rzeczywiście fajne (wreszcie porządna mapa : )), ale niestety zostaje mi tylko cieszenie się samym wydaniem, bo gra wywala się przy instalacji (błąd pliku). Jak tam wygląda sprawa z wymianą gry na nową ?

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 23, 2011, 04:41:53 am »
Wrrr, wydanie rzeczywiście fajne (wreszcie porządna mapa : )), ale niestety zostaje mi tylko cieszenie się samym wydaniem, bo gra wywala się przy instalacji (błąd pliku). Jak tam wygląda sprawa z wymianą gry na nową ?

Często błąd ze strony CDP ;( Prawdopodobnie trafiłeś na kapryśny egzemplarz lub coś nie tak jest z Twoim czytnikiem. Spróbuj zgrać instalację z obu płyt na dysk twardy i instalować z HDD. Jeśli i to nie pomoże, to możesz jeszcze spróbować zgrać u kogoś na pendrive na przykład. Problem jest częsty, niestety ;s


Tutaj link do oficjalnej pomocy CDP: http://www.pl.thewitcher.com/support/faq/#t11

W przypadku, gdy nic nie podziała, pozostaje jeszcze zwrot płyty do sprzedawcy lub reklamowanie w samym CDP. Krążą plotki, jakoby po weryfikacji klucza dawali kod promo na wersję do pobrania z gog.com.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 23, 2011, 09:11:58 am »
Wielkie dzięki, Coenie, jak wrócę z roboty to się "pobawię" :smile:

Ta gra mnie wkur*ia. Po wielkich bojach zgrałem ją na dysk, zainstalowałem (nie pytał o dziwo o drugą płytę), ale już odpalić nie mogę. Jak wpisuję kod secuROM to nic się nie dzieje, a magiczne "Wsparcie FAQ" każe mi czekać na premierę gry >.>

Zarejestrować konto online też nie mogę.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 07:40:19 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 23, 2011, 09:04:14 pm »
Ta gra mnie wkur*ia. Po wielkich bojach zgrałem ją na dysk, zainstalowałem (nie pytał o dziwo o drugą płytę), ale już odpalić nie mogę. Jak wpisuję kod secuROM to nic się nie dzieje, a magiczne "Wsparcie FAQ" każe mi czekać na premierę gry >.>

Zarejestrować konto online też nie mogę.

Druga płytka też chyba powinna być na dysku wtedy ;) U mnie się zainstalowało bez problemów ;) A z secuROM to widać "trafiłeś". CDPR cały czas miesza z serwerami, żeby sprawnie niby działało. Rejestracja przez stronę nie wchodzi, bo nie jest włączona.

http://www.pl.thewitcher.com/community/entry/27/

Spróbuj ponownie aktywować. Powinno już działać.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 23, 2011, 09:26:51 pm »
Druga płyta była na dysku. Widać zainstalował sam bez pytania. I teraz rzeczywiście łyknął kod secuROM bez oporów i zaktualizował grę. No to jutro zobaczymy jak na moim kompie to będzie wyglądał.
Wielkie dzięki za pomoc - odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu : )


EDIT: pograłem trochę. Świetna gra. Przepiękna grafika, fajne wątki, świetna reżyseria i naprawdę wymagająca walka. Tylko draństwo zaczęło mi się wieszać >.> Pograłem spokojnie do świątyni (w prologu) i jak zacząłem szukać wejścia to gra zaczęła notorycznie zawieszać kompa. Ech. Nie mam szczęścia do tej gry.
Może pacz coś zmieni, a jak nie to nie wiem co tu wykombinować.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 08:16:50 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 24, 2011, 10:14:38 pm »
Wilku, spróbuj podmienić plik exe na ten z gog.com. Tutaj link do pobrania: http://www.speedyshare.com/files/28592609/witcher2.rar

Zwiększa wydajność i poprawia sporo błędów, a do tego nie ma DRM.

Cieszę się, że mogłem pomóc ;) Gdybyś miał problemy z questami, to daj znać. Dzisiaj z Wisielcem robiliśmy notatki, jak przechodził ;) Przyznam, że jego zakończenie mnie zaszokowało trochę, bo było zdecydowanie inne od mojego. Co do prologu, to ta gra w niszczy w samym wstępie Dragon Age 2 ;D

Patch ma być w tym tygodni. Wraz z DLC, które będzie do pobrania dla osób "lubiących" CDP na fejsbuku.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 25, 2011, 08:18:41 pm »
Podmiana execa i update driverów całkiem pomógł. Raz mi jeszcze zawiesiło kompa, ale stabilność się poprawiła znacząco i wydajność też zauważalnie.

A co do samej gry. To jest trudne! : ) Gram na "trudnym" ale co chwila muszę na "normalny" zmieniać, bo mi z tyłka robią jesień średniowiecza. Walka pod bramą w świątyni to mnie kilka siwych włosów kosztowała, a przy pierwszej zadymie z elfami to po prostu uskuteczniałem uniki i o walce potem nawet nie myślałem.
Trochę się boję tej walki, bo mam wrażenie totalnego braku kontroli nad akcją (tzn. że jak mi się uda przeżyć, to po prostu fuksem). Jak macie jakieś rady co do sposobów walki i jakie znaki stosować to z chęcią posłucham : )

Niemniej gra się świetnie i tak czuję, że w piątek zarwę nockę : )

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #310 dnia: Maj 25, 2011, 08:52:32 pm »
Co do walki: jak masz problem to Quen/Yrden i do przodu ;) Plus uniki i rzucanie sztyletami/petardami ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #311 dnia: Maj 25, 2011, 09:04:13 pm »
Ale jak walczę z 3-4 wrogami na raz to po prostu mam ostro pod górkę. Ja tnę jednego to mnie jakiś z mańki pociągnie, a jak wpadnę w kocioł to po mnie.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #312 dnia: Maj 25, 2011, 10:40:44 pm »
Takich walk trzeba unikać i wyłączać wrogów. Do tego używasz Yrden albo Aarda ;) No i uniki. Najlepiej czekać aż zaczną machać i w plecy ciachać ;)

Offline Hang Man

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #313 dnia: Maj 26, 2011, 07:38:41 am »
nie słuchaj coena, grał jak niewiedźmin. :razz:  nie używaj petrad, to niegodne. W noże też nie idź, niestety są bardzo średnie, chciałem się nimi pobawic, ale po prostu były do kitu.


pierwsze co wykup, to ulepszone uniki i maksuj drzewko szermierza. gra naprawdę jest potem robi trywalna, bedziesz miał pod górkę maksymalnie do końca 1 aktu, potem juz luzik :smile:


potem najlepiej rzeczywiście pojść w znaki (ulepszona tarcza), ja jednak chciałem pograć kanonicznym wiedźminem i zrobiłem szermierz + specjalista w eliksirach. Grałem na normalu, a od 3 aktu zginałem w walce moze kilka razy, i to raczej przez swoje niechlujstwo i lenistwo niż wymagajacyh przeciwników. :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 01:49:11 pm wysłana przez Hang Man »
Freedom is the freedom to say that two plus two make four. If that is granted, all else follows.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #314 dnia: Maj 26, 2011, 02:51:03 pm »
Sam żeś niewiedźmin! :biggrin: Po wykorzystaniu bugów przechodziłem normalnie :wink:

Jest niby patch już. W sensie do pobrania. Ale nieoficjalnie wypłynął :wink:




EDIT:


Wyjątkowość pakietów DLC:

http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/dlc_finishers. exe
http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/roche_jacket. exe
http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/magical_suit. exe
http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/swordsman_suit. exe
http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/merchant. exe
http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/InstalDLC/alchemy_suit. exe


Dla wyjaśnienia: pakiety DLC były "wyjątkowe" dla poszczególnych edycji i sklepów. Finishery = edycja empikowa. Roche = Edycja Kolekcjonerska (yay! czuję się wyjątkowo ;s). Magical suit = niedostępny w Polsce (miał być za "like" CDP na fejsie). Swordsman = nocna premiera w Empikach. Merchant = kupiec "wyjątkowy" dla sklepu gram.pl. Alchemy = "jedynie" dzięki CDAction.


Paczki ściągamy i instalujemy. Wymagany jest patch 1.1. Linki pochodzą ze strony CDProjektu i Wiedźmina, do uzyskania indywidualnie, jeśli ktoś chce wysyłać maila. Wystarczy pusty mail na adres podany na stronie.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 11:09:44 pm wysłana przez Coeniasty »