Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 208795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radosiewka

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 20, 2010, 03:08:29 pm »
Ukazał się dość długi gameplay z Wiedźmina 2. Zapowiada się naprawdę ciekawie :biggrin:
Filmiki znajdziecie pod tym adresem:)
http://www.gry.gildia.pl/news/2010/08/gc_2010_zobacz_jak_prezentuje_sie_rozgrywka_wiedzminie

Offline metalfan

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 20, 2010, 06:12:26 pm »
Nowy wiedźmin ma debilną fryzurę - w sumie to chyba plastikowa peruka, bo ani drgnie :???:
SW / GK / BA

Offline hjiklo

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #287 dnia: Grudzień 29, 2010, 04:40:09 pm »
Wiedżmin jest to super gra, można nawet grać przez neta. Już kiedyś grałem w to.

Offline KomiksGra

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #288 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:08:20 pm »
Wiedźmin to wg mnie najlepsza gra RPG,dlatego z niecierpliwoscią czekam na część 2. Tylko problemem mogą być wymagania sprzętowe,które są bardzo wysokie... Sam gra jest bardzo wciągająca,a 2 ma mieć jeszcze bardziej nieliniową fabułę.

Offline Siewca Wiatru

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #289 dnia: Maj 05, 2011, 08:08:38 am »
Co do wymagań to nie powinno być wielkich problemów, gram w Wiedźmina na laptopie HP, które nie cieszą się dobrą reputacją, i wszystko jest w porządku.
Co do samej gry to największym atutem tej gry jest klimat. Największe wrażenie robi doskonała muzyka, która poteguje emocje w trakcje gry :D
Wiedźmin 2 może być doskonałą kontynuajcją lub kompletną porażką, bo tak zwykle bywa z kolejnym częściami.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #290 dnia: Maj 05, 2011, 01:59:47 pm »
Ciekawe, jak to będzie wyglądać. Z tego, co się orientuję na chwilę obecną, to Wiesiek 2 jest optymalizowany pod DX9 i WinXP. Ma z tego powodu problemy z działaniem i stabilnością na Win7 x64, chociaż jednocześnie twórcy mówią, że w pełni docenimy grę na procesorach 2- lub 4-rdzeniowych. Ale jeszcze mają trochę czasu do premiery.

Gra musi sprostać sporym oczekiwaniom, ale może się uda.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #291 dnia: Maj 05, 2011, 02:14:58 pm »
Oby się udało - drugiego zawodu w tym roku (po DA2) nie przeżyję ; )

Offline KomiksGra

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #292 dnia: Maj 06, 2011, 12:06:02 pm »
Ma co prawda duze wymagania,ale twórcy zapewniają że na słabszych sprzętach również bedzie działał. Ja mam na tyle dobry PC,że spróbuję ustawić na wysoką jakość,tak żeby móc się nacieszyć ta grafiką. Premiera tuż tuż...

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #293 dnia: Maj 06, 2011, 12:12:42 pm »
Ma co prawda duze wymagania,ale twórcy zapewniają że na słabszych sprzętach również bedzie działał. Ja mam na tyle dobry PC,że spróbuję ustawić na wysoką jakość,tak żeby móc się nacieszyć ta grafiką. Premiera tuż tuż...

A ja mam na tyle mocny sprzęt, że zwyczajnie ustawie wszystko na maksimum i się nie będę przejmować. Ale co ma piernik do wiatraka? Pisałem o kulejącej współpracy z Win7 x64 i innych problemach.

Offline granate

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #294 dnia: Maj 13, 2011, 11:44:00 am »
Co do grania na słabszym sprzęcie to nie byłbym taki pewien. Przy premierze pierwszej części dysponowałem konfiguracją, która powinna dać sobie radę jednak skończyło się na tym że wymieniłem kartę graficzną i dołożyłem ram'u. Bardzo mnie dziwi że doceniają potencjał procesorów 2 i 4 rdzeniowych a nie myślą Redsi o konsolach. Granie na 42 calach w Wiedźmina nie może być złe.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #295 dnia: Maj 13, 2011, 12:38:49 pm »
Nie rzucę się na grę w dniu premiery - poczekam na wersję z paczami ; )

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #296 dnia: Maj 16, 2011, 06:18:42 am »
Hahahaha! Pozwolę sobie skopiować swój status z fejsa na początek:

‎CD Projektowi gratulujemy niezwykle udanej premiery gry Wiedźmin 2 dla posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej. Oby więcej tak profesjonalnych akcji w Polsce! Nic, tylko brać przykład z terminowości, kontaktów z klientami, gotowości do akcji i wywiązywania się z obietnic!

Ponad 7 godzin czekania na "największą polską premierę", a oni dali komunikat, że dopiero DLC testują. Może do jutra skończą i będzie można pograć normalnie. Na chwilę obecną balonik hype`u pękł (przynajmniej dla posiadaczy EK) i zaczął się rage oraz shitstorm na CDP.

Tak w skrócie opiszę, co się działo. Jak wiadomo kolekcjonerki teoretycznie były do odpalenia o godzinie 0:01 16 maja.

15 maja, godzina 23:55: CDP informuje o "drobnych problemach".
16 maja, godzina 0:25: CDP twierdzi, że napotkali problemy przy aktualizacjach, ale "do świtu" rozwiążą ten problem.
16 maja, godzina 2: CDP informuje, że znalazło problem i już nad nim pracują, a dotyczy on nie DRM tylko aktualizacji samej gry.
16 maja, około godzin 4: CDP podaje informację, że "na szczęście nie trzeba ponownie instalować gry", co jest faktycznie szczęściem przy częstym CRC error podczas instalacji z pierwszej płyty.
16 maja, godzina 4:48, świt: CDP informuje, że za "kwadrans damy jednoznaczną odpowiedź TAK/NIE", ale nie informuje o pytaniu (pewnie chodziło o uruchomienie ;))
16 maja, godzina 5:40: minął "kwadrans" wg CDP i otrzymujemy informację, że Troll działa! Teraz wzięli się za kurtkę.
16 maja, godzina 7:05: CDP poinformowało, że do sprawdzenia pozostały WSZYSTKIE DLC dodawane do gry u różnych sprzedawców (czyli 6 sztuk w sumie). Nie podano żadnego ETA.


Wnioski wysnujcie sami.

Offline Dziex

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #297 dnia: Maj 16, 2011, 03:13:32 pm »
No tak jakby to był co najmniej pierwszy przypadek, żeby coś poszło nie tak przy premierze gry.
Najbardziej bawią mnie goście, którzy od tygodni wychwalali cd project, grozili śmiercią ludziom, którzy spiracą grę i ogłaszali W2 grą roku, a teraz robią dramę w internecie bo grę odpalili 12 godzin później niż było to zapowiedziane.
W zasadzie w ogóle się nią do tej pory nie interesowałem, bo jedynka mi nie przypadła do gustu i skończyłem na drugim akcie(głównie przez chore wymagania sprzętowe,), ale po obejrzeniu trailerów dwójki obudził się we mnie metal i biorę się za przechodzenie serii :sad:


W jedynce po ulepszeniu sprzętu w zasadzie wkurza tylko to, że żeby wykonywać wiedźmińskie zlecenia trzeba kupować książki o potworach, wczoraj byłem na bagnach wymordowałem pierdylion utopców i się okazało, że nie mogę im powyrywać języków, bo nie przeczytałem odpowiedniej knigi o nich ://////////////////
 
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2011, 03:24:20 pm wysłana przez Dziex »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #298 dnia: Maj 19, 2011, 10:15:28 am »
No i jakie wrażenia - mógłby ktoś szerzej się rozpisać? Bo po DA2 jestem całkowicie nieufny w stosunku do kontynuacji.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #299 dnia: Maj 19, 2011, 10:39:10 pm »
Tak na szybko, bo recenzja w trakcie pisania :wink:

Wg mnie warto. Gra ma niesamowity klimat, fabułę, możliwości, ale... Od razu mówię, że nie jest to "ale" przekreślające wszystko przed nim :wink: "Ale" nie jest pozbawiona błędów. Zaskakująco dużo różnej wielkości bugów można spotkać od samego początku. Najgorsze są te, które wyłączają sterowanie podczas walki, uniemożliwiają poruszanie się po wczytaniu (i przechodź panie grę od dwóch sejwów wcześniej, czyli jakieś 2h w plecy) i tym podobne.

Jeśli CDPR się pospieszy i szybko połata, to będzie gra roku. Im więcej graczy zacznie tego doświadczać, tym będzie gorzej. W każdym razie Wiesiek 2 jest godny polecenia. Długość rozgrywki zadowala (około 40h na jedno przejście), zadowala wpływ na świat (można wreszcie zginąć z powodu źle poprowadzonego dialogu!). Rozczarowuje co najwyżej konsolowy interfejs - widać, że gra była szykowana z myślą o x360 ;s




EDIT:
Właśnie skończyłem pierwsze przejście Wiesława 2. Gdyby tylko końcowy filmik i walka dorównały do poziomu dialogu z epilogu, to gra w moich oczach byłaby EPICKA! Nawet pomimo błędów, które napotkałem. Nawet pomimo failu premierowego. Tak jest "tylko" znakomita. Must have it! Wilku - z pełną odpowiedzialnością mogę polecić Ci Wiedźmina 2.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 02:20:58 am wysłana przez Coeniasty »

 

anything