Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 208086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #465 dnia: Maj 24, 2015, 11:15:29 pm »
No i jak tam zwiadowcy? Jakieś nowe doświadczenia z Wiedźmina?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #466 dnia: Maj 25, 2015, 10:23:17 pm »
Klimat (misja na bagnach w Velen, eh), słowiańszczyzna, grafika i widoki, wiedźmińskie bajki i klechdy (i postmodernistyczne odwołania), wybór oręża, sensowny crafting, sandbox i wiele, wiele innych... Eh...

No i kontent, (jak na razie) mnóstwo kontentu.
Człowiek chciałby ruszyć dalej z wątkiem głównym, a tu wciąż coś do zrobienia, znalezienia, zabicia.

Chyba kupię w ciemno season passa.
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline nikolas33

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #467 dnia: Maj 25, 2015, 10:29:20 pm »
Właśnie czekam na przesyłkę z edycji kolekcjonerskiej, jeszcze udało mi się załapać :wink:
Fotografia - blog http://www.nasdwoje.com.pl/

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #468 dnia: Maj 27, 2015, 09:52:32 pm »
Zasłyszane w Novigradzie:

Ci łowcy [czarownic] to by i tęczę podpalili.

lol
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #469 dnia: Maj 31, 2015, 02:54:58 pm »
zaobserwowane przed chwilą - biegnące niziołki wyglądają jakby miały narobione w gacie. bardzo nienaturalna animacja.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #470 dnia: Czerwiec 01, 2015, 05:56:17 am »
Eh, zarywam noce dla tej gry.
Żałuję, że kiedyś się skończy :sad: :sad: :sad:

Po kilkudziesięciu godzinach rozgrywki mogę jednak powiedzieć, że trochę szkoda, że niektóre zadania są dość krótkie.
To jest zresztą dość typowy problem w grach, tj. ciekawy i klimatyczny pomysł na misję, ale niekoniecznie wykorzystany potencjał.

Przykładowo, w kategoriach papierowych RPG, takie zadania jak to
Spoiler: pokaż
na Kłomnicy
oraz to
Spoiler: pokaż
detektywistyczne w Novigradzie
, to materiał nie na pojedynczą przygodę, ale bardziej rozbudowaną kampanię.

Natomiast zadanie "
Spoiler: pokaż
Wilczyca
" gdzieś na północny-wschód od Novigradu, to materiał nie na 5 minutowy quest, ale znacznie ciekawą przygodę.

Płotka mogłaby mieć lepsze, hmm... Sterowanie. Ma tendencje do wpadania na przeszkody. To sprawia, że minigierka wyścigi jest najsłabsza ze wszystkich.

Ale Gwint jest spoczko, znacznie lepszy niż Kościany poker.

DYNAMICZNA BRODA NISZCZY SYSTEM.
Byłem co do tego mechanizmu sceptycznie nastawiony, ale obserwowanie rosnącej brody to jeden z najbardziej emocjonujących elementów gry.
Żałuję, że mój PC nie jest już w stanie uciągnąć Nvidia Hairworks
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

mgnesium

  • Gość
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #471 dnia: Czerwiec 01, 2015, 07:22:22 pm »
pytanie pośrednio związane - warto się ładować w to kompendium świata gry? http://www.nieprzeczytane.pl/Wiedzmin-Kompendium-o-swiecie-gier,product797235.html

zgodne to z kanonem książkowym i zawiera istotne bądź ciekawe informacje, czy to taka droższa ulotka promocyjna od studia (jak np nie przymierzając hyrule historia)?

Offline gnomus

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #472 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:15:10 am »
Kupiłem w dniu premiery i nie żałuję nawet jednej wydanej złotówki, rewelacyjna gra!

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #473 dnia: Czerwiec 06, 2015, 01:09:36 am »
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #474 dnia: Czerwiec 07, 2015, 06:39:40 pm »
Ale ta gra jest długa :eek:

Chyba zbliżam się już do końca, ale nim do niego dotrę:

1. Na etapie Skellige zaczyna być irytująca rzecz, która nie przeszkadza tak bardzo w Velen i Novigradzie, tj. skakanie, wchodzenie na skały, ześlizgiwanie się i wytracanie/nabieranie pędu przez Geralta. Nie jest to jakiś duży minus, ale czasami irytuje.

2. W walkach na pięści irytuje to, że powierzchnia do walki jest zazwyczaj dość mała i trudno określić, gdzie się kończy "ring". Dodatkowo walki mogłyby się zaczynać z Geraltem i przeciwnikiem stojącym od siebie w większej odległości.

3. Mini-gierki wyścigi konne oraz walka na pięści, nie powalają, z drugiej strony Gwint - jak już wspominałem - jest bardzo spoczko. W sumie w Gwincie jedynie interfejs z kartami mógłby być trochę lepszy oraz mogłoby być trochę więcej przeciwników questowych.

4. Z interfejsu lepszy mógłby być też ekwipunek - jak dla mnie WSZYSTKIE książki i dokumenty powinny lądować w oddzielnym oknie, podobnie eliksiry i jedzenie (dodatkowo mogłoby być więcej kieszeni na podręczne eliksiry albo jakaś inna opcja szybkiego sięgnięcia np. po kota bez konieczności wywoływania ekwipunku). Nie będę zaskoczony, jeżeli okna te pojawią się w jakimś GOTY Edition, czy innej platynowej wersji.

5. W grze jest trochę bugów (nie odzywające się postacie, nie znikające "zaliczone miejsca" na mapie), ale przy OGROMIE tego świata i tak jestem zaskoczony tym, jak mało błędów jest w tej grze i jak bardzo jest stabilna.

6. W sumie brakuje mi trochę takich dłuższych questów, które albo "zawieszają się" na jakiś czas, a po zrobieniu czegoś innego odnawiają się (jak np. quest z wilkołakiem w jedynce), albo po prostu są dość długie i mają charakter "kampanii w kampanii" (powiedzmy coś na kształt Mrocznego Bractwa w Oblivionie, tj. mini-wątku, który był długi i wykonany na bardzo wysokim poziomie). Jak wspomniałem taki potencjał miał quest na
Spoiler: pokaż
Kłomnicy
. Niemniej tu bardzo się już czepiam, bo generalnie questów w tej grze jest mnóstwo.

7. Trochę żałuję, że nie wybrałem wyższego poziomu trudności - na domyślnym (w przeciwieństwie do Wiedźmina 2), gra jest w sumie dość prosta (pokonanie przeciwnika 10 lvl wyższego w walce jeden na jednego nie jest wybitnie trudne).

8. Kurczaki, mini-kampnia bazowana na jakimś klasyku horroru (Nosferatu 1922 albo Herzoga, Frankenstein i coś w stylu Mrocznego cienia śmierci z WFRP), ehh... Jeżeli w grze jest coś takiego, a ja jeszcze tego nie znalazłem, to nie piszcie :eek:

9. Nie wiem, o co chodzi z pewnym, hmm... Lagiem w niektórych rozmowach (odnoszę wrażenie, że dotyczy to tylko niektórych lokacji)... Wspomniałem o tym wcześniej stwierdzając, że w polskiej wersji głosy nie są czasami zsynchronizowane z ruchami postaci, ale teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to kwestia mojego wysłużonego sprzętu, który i tak nadspodziewanie dobrze radzi sobie z tą grą.

10. Przedmiotów (miecze, zbroje etc.) jest w tej grze mnóstwo, ale mam tu odrobinę mieszane uczucia - generalnie od początku gry nie używałem niczego poza tą podstawową kurtką, a później wiedźmińskimi kompletami. W sumie nie za bardzo widzę sens używania czegokolwiek innego. Jeżeli chodzi o same komplety wiedźmińskie - nie wykułem jeszcze nic z kompletu niedźwiedzia, ale wiedząc jak wygląda gryf i mając świadomość, że te komplety to po prostu lekki/średni/ciężki, uważam, że coś innego powinno być lekkie, kot powinien być średni, a gryf ciężki. Niedźwiedź jest chyba taką długą kolczugą i jak dla mnie trochę to "niewiedźmińskie". Wiadomo, do chodzenia w tym nikt nie zmusza, ale trochę mi brakuje jakichś lekkich alternatyw dla zbroi kota.

11. W grze jest zdecydowanie za mało Triss Merigold. Uznaję to za istotny brak tej części gry. Jest sporo Yennefer, ale ja zawsze bardziej lubiłem Triss :sad:

12. Triss jest naprawdę zbyt rzadko na ekranie :sad: :sad: :sad:
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #475 dnia: Czerwiec 14, 2015, 02:10:23 pm »
Cytuj
Ale ta gra jest długa :eek:

Chyba zbliżam się już do końca, ale nim do niego dotrę:
SKOŃCZONE.

UWIELBIAM TĘ GRĘ.

Poważnie, na takie coś czekałem :eek:

Obejrzałem teraz recenzję Angry Joe i w znacznej mierze się zgadzam.
Rzeczą, która jest chyba najlepiej zrobiona jest różnorodność i zarządzanie "tempem" rozgrywki - począwszy od jakichś małych questów, gwinta, zleceń, większych questów pobocznych i głównego wątku.

Do tego ta dbałość o szczegóły i klimat (wiejskie chaty i te ozdoby z kwiatów, eh...).

Prawdopodobnie miejscem, gdzie klimat jest "over 9000" są bagna w Velen, konkretniej chodzi mi o pewien quest, który skojarzy każdy, kto przeszedł grę.

Soundtrack jest absolutnie mistrzowski, ballada Cyraneczki oh-ah.

Po przejściu gry trochę żałuję dwóch rzeczy: że nie grałem na wyższym poziomie trudności (co wymuszałoby większe korzystanie ze znaków, mikstur i uników) oraz że w zasadzie nie korzystałem z nie-wiedźmińskich zbroi i ekwipunku.

BTW, brakuje mi w tej grze ekwipunku szkoły wilka, która byłaby oparta na tej podstawowej kurtce z początku gry (lol, najlepiej wyglądająca zbroja w grze, a szybko trzeba się z nią rozstać).

Oprócz minusów, o których wspominałem we wcześniejszych postach:
1. Myślałem, że w grze będzie więcej polityki - Saga była dobra m.in. ze względu na te wątki, sporo było polityki w części 2, tu niby powinno być jej jeszcze więcej, a nie ma... Szczególnie mnie to zastanawia, gdy weźmie się pod uwagę wydarzenia z końcówki gry. Niewykluczone jednak, że polityka powróci w dodatkach w październiku...
2. Mam pewien niedosyt związany z zakończeniem (rozumianym jako sam ostatni-OSTATNI quest i rozwiązanie fabuły). Generalnie, coś tu jest nie tak... Nie jest to casus ME3 (aczkolwiek, powiem szczerze, że podejrzewam, że w przypadku ME3 tzw. teoria indoktrynacji była poprawna, co czyni zakończenie ME3 jednym z lepszych, EVER), niemniej coś mi tu nie gra. Musiałbym jednak nabrać trochę dystansu, żeby sformułować, jakąś bardziej konkretną opinię.

Z ogólnej puli minusów, o których pisałem już w tym wątku, za najistotniejsze uważam:
1. Chwilami sterowanie i poruszanie się (wpadanie na przeszkody przy zwykłym poruszaniu się, ześlizgiwanie się, zbyt duże obrażenia przy upadkach, zatrzymująca się Płotka [szczególnie w czasie wyścigów]);
2. Generalnie irytowały mnie wyścigi konne i walki na pięści;
3. Chciałoby się rozwinięcia niektórych wątków i większego rozbudowania niektórych questów.

Pewne wątpliwości mam co do szybkości levelowania, według mnie mogłoby być trochę wolniejsze... Z drugiej strony, może gdy gra się na poziomie trudności wyższym niż domyślny nawet różnica 2-3 poziomów w jedną i drugą stronę ma znaczenie (w sensie, 15 lvl Geralt może mieć problemy z 12 lvl potworem, a znaczne trudności z 18 lvl; teraz jest tak, że pokonanie przeciwnika "czerwonego" nie jest niemiłosiernie trudne, ale po prostu wymaga przygotowań).

Dzisiaj pre-orderuję season pass, a do października - kiedy to mają ukazać się dodatki - chyba przejdę sobie całą trylogię jeszcze raz (wliczając w to 3, co do której odnoszę wrażenie, że wiele rzeczy mogło się wydarzyć inaczej niż u mnie [sądząc po krótkich urywkach z recenzji Joe]).

Tu dodam też, że:
1. Trochę mnie zastanawia mechanizm "retrospekcji-decyzyjnej" (jak w 1) - w sumie jakoś mało tego miałem, a jak się pojawiało, to w dość dziwnych miejscach...
2. Z tymi darmowymi DLC i ekscytacją niektórych osób ich wypuszczaniem - rozumiem tę praktykę biznesowo i PR'owo, ale do mnie to nie przemawia, te "darmowe DLC" wydają się być contentem wyciętym z gry po to, żeby później go udostępnić pod szyldem "darmowe DLC".

Edit:
BTW, odnoszę wrażenie, że pod koniec gry jedna z postaci czyni w pewnym momencie aluzję do Cyberpunka :smile: Jest też coś, co stanowi chyba nawiązanie do Lema (przynajmniej ja tak to odebrałem).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2015, 08:17:23 pm wysłana przez Joneleth »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Joneleth

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 5 238
  • Total likes: 1
  • Szlag mnie trafia, ergo sum.
Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #476 dnia: Czerwiec 20, 2015, 05:33:42 pm »
Cytuj
BTW, brakuje mi w tej grze ekwipunku szkoły wilka, która byłaby oparta na tej podstawowej kurtce z początku gry (lol, najlepiej wyglądająca zbroja w grze, a szybko trzeba się z nią rozstać).
No i ekwipunek ze szkoły wilka dodany w bezpłatnym DLC.

Oczywiście został dorobiony w reakcji na prośby graczy, nie żeby te wszystkie lokacje, w których wcześniej z jakichś powodów nic nie było albo było niewiele, czekały sobie na przywrócenie pełnej zawartości gry :wink:

Ale ok, lepsze to niż wycinanie contentu po to, żeby go później udostępnić go odpłatnie...
Swoją drogą ciekawe co jeszcze dodadzą - zostało jeszcze 6 DLC na liście.

Edit: właśnie, przypomniałem sobie o jeszcze dwóch sprawach, które mnie trochę w Wiedźminie 3 irytowały.

1. Dlaczego w tej grze zawsze tak wieje (i tak często pada)? :eek:
2. Zagęszczenie przeciwników i tempo ich respawnowania się jest trochę zbyt duże.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2015, 07:29:12 pm wysłana przez Joneleth »
CADE: [...] There shall be no money; all shall eat and drink on my score, and I will apparel them all in one livery, that they may agree like brothers and worship me their lord.
DICK: The first thing we do, let's kill all the lawyers.

Offline Ribald

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #477 dnia: Czerwiec 21, 2015, 08:25:38 pm »
Niestety sprzęt mi Wiedźmina nie udźwignął, a że nie mam w perspektywie kupna nowego, to przynajmniej liznąłem przez szybę i obejrzałem sobie trochę gameplaya. Wrażenia niesamowite, właściwie ogląda się to jak dobry film. Godnie domknęli (?) twórczość Sapkowskiego. Rzadko przy grach zdarza mi się dosłownie rżeć ze śmiechu czy wzruszać, a tutaj wcale często.


Paskudny tylko wybór między
Spoiler: pokaż
Dijkstrą a Talarem i Rochem
:(
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline DARKMAN

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #478 dnia: Czerwiec 22, 2015, 02:34:40 pm »
Niestety sprzęt mi Wiedźmina nie udźwignął,
Nie wiem co masz ale ludziom udalo sie go odpalic na laptopie z GeForce GT540M, wyglada dziadowsko to fakt ale 25PFS jest...

http://kotaku.com/witcher-3-on-super-low-specs-looks-like-a-ps2-game-1712981590

Offline Piekarz

Odp: Wiedźmin!
« Odpowiedź #479 dnia: Czerwiec 22, 2015, 06:22:12 pm »
Dlaczego drwisz z Ribalda?
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

 

anything