Autor Wątek: Wiedźmin!  (Przeczytany 206862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
Wiedźmin!
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:59:01 am »
Podobno wiosna 2007, mam nadzieję, że nie będzie takiego opóźnienia jak np. w Stalkerze :roll:

Offline Dr. Zoidberg

Wiedźmin!
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 20, 2006, 11:18:03 am »
Do NWN jak najbardziej, gdyz nawet biega na tym samym, acz mocno zmodyfikowanym, silniku. Jesli chodzi o date premiery, istotnie jest to wiosna 2007, ale na moje oko wyznaczono ja dosc bezpiecznie, zeby nie ryzykowac obsuwy (ale te zawsze sa mozliwe =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

***

  • Gość
Wiedźmin!
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:13:04 pm »
Nawiązując do daty wydanie i "obsuw", trochę zboczę z tematu Wiedźmina, ale muszę powiedzieć, że to co zrobili twórcy HoMMV nie za bardzo mi się spodobało :? Chcieli (właściwie, to dostali od fanów) ekstra czas na doszlifowanie gry. Dostajemy produkt, a tu taka ilość map, brak edytora... Spodziewałem się, że pod tym względem będzie to wyglądało jak w III, tam pojedynczych scenariuszy mieliśmy bardzo dużo :roll: Ciekawy jestem, nad czym twórcy tak pracowali przez ten dodatkowy czas.

Mam nadzieję, że Wiedźmin wyjdzie w lepszej postaci niż HoMMV... Niech sobie przeusną termin do wakacji, jeśli wyjdzie to grze na dobre, ale niech ukaże się ona w 100% dopracowana. Jak na polskie warunki zapowiada się zbyt dobrze i włożono w nią zbyt dużo pracy, żeby miała się okazać klapą.

Z drugiej strony zbytnie opóżnienia też nie są porządane i to nie tylko dlatego, bo musimy dłużej czekać (;)). Tak jak w Stalkerze na początku słyszeliśmy, że grafika jest "Taka i taka, hoho", a niedawno gdzieś przeczytałem opinię, że gdy wyjdzie to będzie bardzo dobra, ale nie zachwycająca. Wraz z opóźnieniem grafika coraz bardziej odstawałaby od tego, co prezentuje np. Gothic III. Dochodzą też rozwiązania w walce etc. Zapowiada się też NWN2 (nie pamiętam kiedy ma być premiera), to również trzeba brać pod uwagę- w końcu ten sam segment.

Offline Dr. Zoidberg

Wiedźmin!
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 20, 2006, 03:35:28 pm »
Cóż, Wiedźmin będzie miał jedną zasadniczą wadę w momencie wyjścia (jeśli wszystkie daty okażą się prawdziwe i nie nastąpią jakieś niebywałe zmiany) - na zachodzie gra straci impet ze względu na starawą grafikę, a do końca 2006 roku mają pojawić się jeszcze 3 nagłośnione gry cRPG - NWN 2, Gothic 3 i Dark Messiah of M&M, nie wspominając o grach wyznaczonych na 2007 rok. Tam magia Sapkowskiego nie zadziała tak jak u nas, a nie oszukujmy się, Polska raczej nie liczy się znacząco dla CDP jeśli chodzi o Wiedźmina, gdyż u nas po prostu ta gra na siebie jeszcze nie zarobi i najważniejszym rynkiem będzie pewnie Europa Zachodnia. Wiedźmin to poważna produkcja wymagająca pieniędzy, w milionach złotych.

Natomiast nie jest to jedyna produkcja na poziomie w obecnej chwili w Polsce, warto zainteresować się także takimi tytułami jak Call of Juarez, Two Worlds i Darkness.
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline fin

Wiedźmin!
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 20, 2006, 05:53:09 pm »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Dark Messiah of M&M

Ale to jest przeca action rpg ,coś jak hexen :ooooooo

Nie oszukujmy się grafika nie jest największym atutem wiedźmina,jest nią system walki i wyczuwalny słowiański klimat (odczuwalny ze skrinów bo nie koniecznie też jest tak w ksiazce gdyz książki nie czytołm)

Offline Dr. Zoidberg

Wiedźmin!
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:19:08 pm »
fin <-- Uff, ja tez nie ;P Jednakze slowianskie klimaty niekoniecznie znajda wielbicieli na zachodzie =/
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Deytonus

Wiedźmin!
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:24:22 pm »
Klimat odczuwalny ze screenów? Wąchasz monitor? =p

***

  • Gość
Wiedźmin!
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 20, 2006, 08:48:32 pm »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
fin <-- Uff, ja tez nie ;P Jednakze slowianskie klimaty niekoniecznie znajda wielbicieli na zachodzie =/

Oh tak, bo taki anglik na pewno przy zakupie gry kieruje się: "Omg, co to za chata :? Jakie to brzydkie, błe jaki nieładny płot!" ;) Nie jestem pewien, czy (+/-) o to Ci chodziło, ale według mnie jeśli już klimat miałby jakiś wpływ, to raczej pozytywny. Ludzie lubią nowości. Mnie szczególnie urzekło kilka screen'ów:

Screen 1
Screen 2 (ten w szczególności)
Screen 3
Screen 4
Screen 5

Offline fin

Wiedźmin!
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 20, 2006, 09:43:56 pm »
Cytat: "Deytonus"
Klimat odczuwalny ze screenów? Wąchasz monitor? =p

Nie, ale dzieki tobie pomyślałem że może dobrym pomyslem bylo by dodawanie do kazdego pudelka gry troche siana i innych przysmaków polskich wsi by zachodni gracze mogli sie sztachnąc prawdziwym słowiańskim klimatem(i siwuchna w edycji kolekcjonerskiej) :<

Cytuj
Mnie szczególnie urzekło kilka screen'ów

Fsiockie jakieś te screeny  :?
Moze lepiej byloby dac jednak blyszczace sie jak psu jajca zameczki zamiast tych chatek :<

***

  • Gość
Wiedźmin!
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 20, 2006, 09:50:41 pm »
Cytat: "fin"
Cytuj
Mnie szczególnie urzekło kilka screen'ów

Fsiockie jakieś te screeny  :?
Moze lepiej byloby dac jednak blyszczace sie jak psu jajca zameczki zamiast tych chatek :<

Tych zamkowych było znacznie mniej i były gorsze :( Ale jak chcesz, to masz:

Screen 1
Screen 2

Bardzo ładnie wyglądające Słońce. Efekty pogodowe/wschody/zachody itd. zostały naprawdę dobrze wykonane :) (co widać też na filmiku, o którym mówiłem kilka postów wcześniej)

Offline Deytonus

Wiedźmin!
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 21, 2006, 06:45:29 am »
Czy ja wiem... jak dla mnie klimat to muzyka, dialogi, fabuła, grafika siedzi gdzieś z tyłu. A sianko to może być rzeczywiście dobry pomysł - nasz nowy towar eksportowy :)

Norsefir > rzeczywiście, bardzo to ładne. Jednakże do czasu premiery może wyjść więcej miłych dla oka gier, więc nasz Wiedźmin nie musi się tak znowu wyróżniać.

Ah-ha. Jestem realistą, nie pesymistą, książki nie czytałem a za programistów trzymam kciuki  8)

Offline Ubiquity

Wiedźmin!
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 21, 2006, 08:47:09 am »
Jeśli chodzi o książki i grę, to nie wiem czy to przypadek czy zamierzone działanie marketingowe, ale podobno w Anglii przetłumaczony Wiedźmin ma się pojawić z początkiem 2007 roku, producenci wstrzelili się z premierą gry niedługo później.
Oswojenie się z postacią dzięki książce może pozytywnie wpłynąć na popyt na Witchera :)
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline Dr. Zoidberg

Wiedźmin!
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 21, 2006, 09:14:01 am »
O, to ciekawe wiesci =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline fin

Wiedźmin!
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 21, 2006, 10:36:20 am »
Cytat: "Ubiquity"
Jeśli chodzi o książki i grę, to nie wiem czy to przypadek czy zamierzone działanie marketingowe, ale podobno w Anglii przetłumaczony Wiedźmin ma się pojawić z początkiem 2007 roku, producenci wstrzelili się z premierą gry niedługo później.
Oswojenie się z postacią dzięki książce może pozytywnie wpłynąć na popyt na Witchera :)


Jednak ten zachód to opóźniony jest, lepiej w Polsce zostać.  :x

Offline Aver

Wiedźmin!
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 25, 2006, 02:40:04 am »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Cóż, Wiedźmin będzie miał jedną zasadniczą wadę w momencie wyjścia (jeśli wszystkie daty okażą się prawdziwe i nie nastąpią jakieś niebywałe zmiany) - na zachodzie gra straci impet ze względu na starawą grafikę, a do końca 2006 roku mają pojawić się jeszcze 3 nagłośnione gry cRPG - NWN 2, Gothic 3 i Dark Messiah of M&M, nie wspominając o grach wyznaczonych na 2007 rok. Tam magia Sapkowskiego nie zadziała tak jak u nas, a nie oszukujmy się, Polska raczej nie liczy się znacząco dla CDP jeśli chodzi o Wiedźmina, gdyż u nas po prostu ta gra na siebie jeszcze nie zarobi i najważniejszym rynkiem będzie pewnie Europa Zachodnia. Wiedźmin to poważna produkcja wymagająca pieniędzy, w milionach złotych.


Mimo wszystko grafa wcale nie zapieprza tak do przodu (No poza Oblivionem który zrobił spory krok do przodu, ale zanim reszta go dogoni trochę minie.)żeby uważać wiedzmina w 2007 jako przestarzały, nie będzie on zachwycał nowościami, ale na bank bedzie trzymał solidny poziom i będzie to zdecydowanie więcej niż standard (szczególnie że grafika w cRPG zawsze jest trochę do tyłu za np. FPS itp. [nie liczę tu Oblivona bo to wyjątek]). No i grafa to nie wszystko bo np. Oblivion mimo genialnej grafy szybko się nudzi (Przynajmniej mi i wielu moim zanjomym),a Wiedźmina mocną stroną ma być przede wyszstkim fabuła i unikatowy system walki który jak na razie mi się bardzo podoba. Co do fabuły to na razie nic nie wiadomo poza paroma detalami, ale skoro ją towrzyli Jacek Komuda i Maciej Jurewicz to mogę być o nią spokojny. Do tego na bank silnymi stronami będzie klimat gry, detale, realizm i przeróżne smaczki. No i unikaloność gdyż Sapkowski wbrew pozorom stworzył genialny i bardzo wybiegający poza standardy świat(Chyba najbardziej realistyczny świat fantasy jaki istnieje). No, a największym jego plusem jest to że jest ewidentnie robiony przez graczy dla graczy.

Co do rynków to twórcy najprawdopobniej liczą najbardziej na Polske, Rosję i Czechy - w tych krajach Wiedźmin został wydany i cieszy się ogromną popularnością więc tam się sprzeda na pewno świetnie. Poza tym na zachodzi np. wydany jest w Francji i nie jest tam może na liście bestslerów ale sprzedać się powinien dobrze. Poza tym jestem pewien że w innych krajach też się świetnie sprzeda.

Jak fan twórczości Sapkowskiego jestem pewien że to będzie to jeden z lepszych RPG'ów jakie się do tej pory pojawiły.

Pozdro Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

 

anything