trawa

Autor Wątek: Kasta Metabaronów  (Przeczytany 52433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Spajder

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 03, 2003, 07:27:05 pm »
Kasta metabaronow trzy trzyma dość wysoką jakość. Jednak dość często rysunki Gimeneza są tak idealne, że nie wiadomo, co na nich jest narysowane. Ale do rzeczy.
Początek jest żywcem wzięty z pierwszej części Diuny F.Herberta, a mniszki-dziwki do złudzenia przypominają Czcigodne Macierze i Imprinterki z części V i VI. Aghnar jest swoistym Muad'Dibem, mającym zostać ogierem rozpłodowym, ku oczekiwanym efekcie. Jednak to wpływa tylko na atrakcyjność komiksu. W kontynuacji mamy do czynienia z adaptacją Księgi Dżungli. Końcówka to odwrócenie historii o królewnie Śnieżce. Przyznaję, że Jodorowsky jest dobry w adaptowaniu napisanych już historii na potrzeby swojej. Ta część jest fajna, choć brakuje w niej tego erotyzmu z części drugiej. Postawiłbym ją na drugim (o włos!) miejscu pod względem atrakcyjności, zaraz po części drugiej. Z tego co wiem, zeszytów ma być osiem, więc jeszcze pięć przed nami.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline An-Nah

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 05, 2003, 08:44:16 am »
Dla mnie wszystkie trzymają równy poziom. Co prawda nie uważam Jodorowskiego za mistrza scenariuszy, ale przyznaję, potrafi sprawnie konstruować interesującą fabułę. Podstawową zaletą Kasty są dla mnie jednak rysunki. Gimenz rysuje, a raczej maluje, po prostu pięknie. Podejrzewam, że bez tych rysunków komiks podobałby mi się znacznie mniej... Przykładem niech będzie to, że ze wszystkich dzieł Jodorowskiego wydanych w polsce najmniej podoba mi się ewidentnie komputerowy Megalex.
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

jacek wasilewski

  • Gość
Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 05, 2003, 02:06:20 pm »
Trójka jest dla mnie zdecydowanie najlepsza. Po pierwszym tomie nieco się zawiodłem, Prababcia Honoratka już mnie zaspokoiła, natomiast Pradzidek Aghar to naprawde świetny komiks z cudownymi rysunkami (a najlepsze są cetacyborgi-str.10 i 22-jak otwiera paszczękę)

Offline dnaoro

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2003, 09:11:37 pm »
wszystkie na razie rowno, pod roznymi wzglednami lepsza jest 3 pod innymi 2 ale ogulnie boje sie zaznaczytc ktorekolwiek...

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
kasta metabaronuf
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 18, 2003, 02:38:14 pm »
no cusz ...jakos nie hce mi sie zastanawiac ktory odcinek jest debest ...jodo i gimene udalo sie jedno... jestem ciekawy ciagu dalszego tej opowiesci...a serie odbieram jako całosc ....a poza tym rozejrzyjmy sie dookola ile to kast hce rzadzic i dlaczgo hcą...
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Online wilk

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 12, 2003, 04:54:36 pm »
Prababka Oda

Seria wciaz na bardzo wysokim poziomie. Wrazenie robia sceny batalistyczne. Jak zwykle duzo krwi, brutalnosci, emocji... No i Jodorowsky potrafi zaskoczyc. Rowniez Gimenez nie zawodzi. Zdarzaja mu sie jednak rysunki nierowne np. pierwszy kadr na drugiej stronie (ech te oczy..., tym razem nie mangowe - zreszta sami zobaczcie). Ale to sa tylko drobne wpadki, ktore nie podwazaja talentu rysownika. No i ostatnie zaskoczenie - syn Aghnara - to jest dopiero kolo jakich malo :D

Offline Kurczaczek

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 12, 2003, 11:42:06 pm »
Prababka Oda- Jak dla mnie spadek formy, tak powiedzmy z 6 na 5, ale spadek. Kreska wyraznie slabsza, rysunki czesto wygladaja jakby byly robione w pospiechu, na kolanie. Brak szczegolowych, zlozonych ilustracji i tych powalajacych na kolana kadrow, do ktorych przyzwyczaiła nas seria. Fabularnie nie jest zle, ale tez jakby slabiej. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowy spadek formy i w nastepnym albumie seria skopie mi tylek za ta krytyke. Jestem ciekaw nowego metabarona!
...

Offline dasst

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 13, 2003, 08:46:42 am »
An - Nah, "Incal" liczy 6 tomów. A tak przy okazji, to czy nie ździwił cię dosyć długi brak odpowiedzi na twoje pytanie?
Men my brothers who after us live,
have your hearts against us not hardened.
For -- if of poor us you take pity,
God of you sooner will show mercy."

Offline aegirr

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 13, 2003, 10:50:04 am »
Cytat: "dasst"
An - Nah, "Incal" liczy 6 tomów.


Tak w sumie to ten incal liczy 13 tomow a docelowo 18 :)

Jak ktos naprawde nie wie to Incal jest obecnie tryptykiem:

- Pierwszy chronologicznie cykl to ten  ktory wydawany jest aktualnie u nas, czyli "Przed Incalem". Liczy on 6 albumow.

- Cykl srodkowy, ktory powstal najwczesniej jest tym najlynniejszym i najbardziej cenionym. Opowiada o spotkaniu Johna Difoola z Incalem i co z tego wyniklo. Takze liczy on 6 albumow.

- Od 2001 roku zaczal powstawac cykl 3 - "Po incalu". jak na razie liczy on tylko 1 album.

Tyle o Incalu dla An-Nah ;)

Ale jest to przeciez watek o Metabaronach, wiec napisze jeszce troszke o tym. Otoz nie rozumiem Kurczaczka, ktory prawde mowiac szuka dziury w calym. Moze i rzeczywiscie miejscami Gimenez moglby sie lepiej postarac, ale i tak jest dobrze. A poza tym w tym albumie Jodo zdecydowanie wczul sie juz w role scenarzysty i historyjka jest mniodzio . . .

A tak na marginesie, nie wiem czy wylapaliscie taki pewien smaczek? Otoz kiedy Aghnar odchodzi od Ody-Honoraty i Steelheada zostaje najemnikiem. Pewna misja to wspolpraca z przywodca kosmicznych piratow Ulrijem Czerwonym, ktory jest przeciez jednym z bohaterow serii . . . pewnie sami sie domyslicie   :D   Jak nie to dajcie znac.


I jeszcze odnosnie Gimeneza to chyba sie zakochalem. Na szczescie nie w nim, tylko w dziewczynie z okladki ostatniego albumu kasty :oops: Coz za arystokratyczne dystyngowane rysy, slicznie wyciete usta i wogole. Ciekawe czy rysujac Ode Gimenez wzorowal sie na jakiejs rzeczywistej panience ? Jak tak to ja kcem ją poznac  :!:
angsta srangsta dupangsta

Offline Kurczaczek

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 13, 2003, 09:56:59 pm »
Nie szukam dziury w calym po prostu ten album jest moim zdaniem slabszy niz poprzednie i tyle. Rysunki sa gorsze, gdyz mniej szczegolowe i tyle!
...

Offline Odyn

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 14, 2003, 06:58:15 am »
Ostatni Metabaran jest dla mnie chyba najciekawszym epizodem. Grafika jednak jest poniżej krytyki. Co to za badziewie? Widocznie autorzy musieli wyrównać poziom i tak jak w poprzednich obrazki przeważały nad treścią to teraz jest odwrotnie. Błeeeeeeeeeee

Offline aegirr

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:17:00 pm »
Cytat: "Odyn"
Ostatni Metabaran jest dla mnie chyba najciekawszym epizodem. Grafika jednak jest poniżej krytyki. Co to za badziewie? Widocznie autorzy musieli wyrównać poziom i tak jak w poprzednich obrazki przeważały nad treścią to teraz jest odwrotnie. Błeeeeeeeeeee


No dobra - po kolejnym przejzeniu albumu stwierdzam, ze faktycznie jest duzo racji w tym co piszecie - Gimenez mogl sie duuuzo lepiej postarac.

Speszal greetings for Kurczaczek  :wink:
angsta srangsta dupangsta

Offline Rzezbiarz.wg

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2003, 12:24:36 pm »
Scenariusz - nie jest źle, w miarę ciekawe pomysły, podobnie jak w tomie 3im. Czyli jest znacznie lepiej niż w tomach 1ym i 2im.

Rysunki - jest sporo ciekawych kadrów, ale ogólnie to Gimenez odwala pańszczyznę, jest kilka kadrów, które nie wiem co przedstawiają. :-(

Offline freshmaker

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 18, 2003, 09:36:05 am »
rysunki faktycznie momentami dziadowskie w czworce. scenariusz za to bardzo dobry. szczegolnie podoba mi sie opcja dziadka staloglowego.
poki co moim faworytem jest "prprababka honorata"
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Spajder

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 18, 2003, 05:54:07 pm »
Widzę, że muszę lecieć do księgarni. Jeżeli Prababka Oda trzyma formę dwójki i trójki to trzeba to zakupić.
Sorki z OT.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

 

anything