trawa

Autor Wątek: Kasta Metabaronów  (Przeczytany 53024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jax

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 03, 2003, 01:53:38 pm »
Cytat: "pookie"
Ja mam tylko małą prośbę na przyszłość. Nie zakładajcie tematów poświęconych albumom, jeżeli istnieją topici dedykowane serii. Wniosek o dodanie ankiety zawsze można wysłać do moderatora, czy postawić na forum. Nie mnóżmy bytów w nieskończoność  :wink:


OK - nie ma problemu.
Jakoś nie wpadłem, że jest taka ścieżka żeby do moderatora wysłać prośbę o dodanie ankiety do istniejącego topicu.  Ale jesli to będzie działać, to czemu nie.
Tylko jak na takie dodanie ankiety będzie zapatrywał się założyciel topicu? (zakładając, że o dodanie ankiety wnioskuje nie założyciel).
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline wilk

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 03, 2003, 05:45:30 pm »
Ja nie zaglosowalem bo jak pisalem w topicu o Kascie  :x  uwazam ze wszystkie trzymaja rowny poziaom

Offline Kurczaczek

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 03, 2003, 10:23:13 pm »
Zdecydowanie 2 czesc!!!
...

Offline jax

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2003, 07:54:01 am »
Cytat: "wilk"
Ja nie zaglosowalem bo jak pisalem w topicu o Kascie  :x  uwazam ze wszystkie trzymaja rowny poziaom

Właśnie - żałuję, że w ankiecie zapomniałem dodać taką mozliwość.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Jaszcząb

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2003, 07:45:56 pm »
Zagłosowałem na #1 bo bardzo podobają mi się w tej części sceny inicjacji, szczególnie ta pierwsza. Bardzo dynamiczne sceny walki i obróbka marmurowych bloków również wpłynęły na moją ocenę. No i 1-wsza część była moim pierwszym razem z tą serią. A 1-wszy raz zawsze wspomina się z sentymentem. Z braku kaski jest to jedyna seria jaką teraz kupuję i nie żłuję dokonanego wyboru (choć wiem,że wielu z Was wybrałoby inaczej - wnioskuję po wypowiedziach na forum na temat Metabaronów).

Offline Arusiek

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2003, 08:54:24 pm »
Ja niedawno zakupiłem całą serię i musze przyznac ze jest świetna. Szczególnie rysunki Gimenza. Każdy z 3 albuumów jest równy, kazdy mi sie tak samo podoba.

ZAgłosowałbym na całą serie

Offline Odyn

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 10, 2003, 07:57:19 am »
Grafika świetna, narracja nieco kuleje. Wolałbym aby wydali "Kwestię czasu" Gimeneza, niegdyś drukowaną we fragmentach w "Komiksie Fantastyka".

Anonymous

  • Gość
Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2003, 06:58:45 pm »
ciekawostka--

wersja Moebiusa z 1989: http://republika.pl/dope666/images/sanstitre57.jpg

interpretacja Gimeneza z 1998:
http://republika.pl/dope666/images/meta1.jpg


OT: o ile komputerowe kolory pomogly w "Przed Incalem" Janjetova, to musze stwierdzic, ze nowe kolory w "Incalu" Moebiusa ujely wiele jego wizji --przypuszczam,ze do Polski trafi wlasnie komputerowa reedycja i that po prostu sucks

Offline Kurczaczek

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2003, 10:03:16 pm »
No coz, kazdy chyba przyzna, ze Gimenez zrobil to lepiej, prawda?
Jego styl jest dla mnie totalnym mistrzostwem!
...

Offline pookie

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2003, 10:31:34 pm »
Ja nie przyznam. Wersja Moebiusa pomimo prostoty, zawiera w sobie znamiona geniuszu i pozostawia więcej miejsca wyobraźni.
 for Pookie

Offline Cujo

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2003, 11:09:38 pm »
Moebius jest ekstremalnie zrecznym i klimatycznym rysownikiem, ale kolorystyka w jego wczesnych pracach nie pasi mi. Moze dlatego, ze lubie widziec wlozona prace w grafike, a te kolorki mi wygladaja na nalozone "na chybcika", minimalistycznie, bez zadnej glebii i plastycznosci, ktorej nie brakuje rysunkom Gimeneza.
Jednak jakbym mial porownywac Gimeneza i Mobo, to po dluzszym namysle wybralbym tego drugiego bo rysuje on rowno, w przeciwienstwie do Gimeneza, ktory raz oszalamia, innym razem (na szczescie rzadko) zalamuje. Ehhh... gdyby tak polaczyc rysunki Mobo i kolorowanie Gimeneza... hmm... powstalby Travis Charest :lol:
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Anonymous

  • Gość
Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 11, 2003, 11:10:56 pm »
akurat tu nie chodzi o lepiej-gorzej -- ciekawe jak by to wygladalo gdyby to mobo mial 9-letnia wersje gimeneza przed soba

Offline Spajder

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 14, 2003, 11:00:33 pm »
Komiks równie pomysłowy, jak i dziwny. To ciągłe nawiązywanie do seksu staje się męczące. Potraktowanie historii jako sagi też nie do końca się sprawdza. Bohaterzy rodzą się, umierają. Rysunki, choć czasami świetne, stają się niekonsekwentne. Ile razy patrzylem na niektóre twarze i zastanawiałem się do kogo należały. I brak przestrzeni, zawężanie wszystkiego do jak najmniejszej ilości postaci w kadrze. Fakt, że te ujęcia z większą ilością postaci są kiepskie i dziwne. Czasami patrzę i przypomina mi się Kasprzak, a przecież wiem, że Gimenez ma klasę. No to o co chodzi? Może mi ktoś wyjaśni.
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Anonymous

  • Gość
Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 14, 2003, 11:04:12 pm »
no wiec byla sobie ta kasta, no i wydobywali metan....

Offline An-Nah

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2003, 08:46:54 am »
Teraz wyjdę na lamę, ale coś więcej o Incalu? Ile ma tomów, przedewszystkim?
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu