trawa

Autor Wątek: Kasta Metabaronów  (Przeczytany 52990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoM@R

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2003, 06:45:30 pm »
z tego co wiem to Metaboronowie wzieli się z Incala- no i własnie czy Incal jest lepszy czy gorszy od kasty .kto czytał ,o czym opowiada....
mmmm....

Offline mykupyku

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2003, 06:50:50 pm »
jesli odbierać Metabaronów jako swoistą mitologię w konwencji SF - to Jodorowski kreuje swoją przypowieść bardzo dobrze

jesli ktoś jednak wymaga od niej realistycznego SF - to niestety trochę się zawiedzie, bo jak na przypowieść z nutka metafory, jak na mitologię przystało wystarczy jeden scyzoryk na cały swiat

a jesli ktoś nie lubi SF wcale - to i pewnie Metabaronów nie polubi


ale czynienie Jodorowskiemu zarzutu, że cos zrobił nie tak, raczej ani go ziębi ani grzeje, bo po prostu przyjął takie a nie inne założenia i konwencję i dobrze wypełnia ją treścią, i nie jest na tyle głupi, żeby nie wiedziec, że jeden scyzoryk na resztę świata to trochę mało - skupiwszy się na tworzeniu mitu SF, nie ma zamiaru zbytnio zerkać na realizm, bo on do mitów nie pasuje
opyright by mykupyku

Offline mykupyku

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2003, 06:52:36 pm »
Cytat: "Cujo"
Cytat: "Tenaka Kan"
Jestem po przeczytaniu pierwszego tomu Kasty, drugi zakupiłem i jestem pod wrażeniem. Mam pytanie: jak długo jest w księgarniach 3. tom :?:  bo byłem w dwóch empikach i ani śladu tego albumu.

Od czwartku.


wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, bo komiksy nie są równocześnie dostepne w całej Polsce
opyright by mykupyku

Offline Cujo

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2003, 06:54:27 pm »
Cytat: "KoM@R"
z tego co wiem to Metaboronowie wzieli się z Incala- no i własnie czy Incal jest lepszy czy gorszy od kasty .kto czytał ,o czym opowiada....

Postac Metabarona po raz pierwszy ukazana byla w Incalu (autorstwa Jodo i Moebiusa), ktory dzieje sie co prawda w tym samym uniwersum, ale jezeli chodzi o formę, rozni się od Kasty jak dzien od nocy. Egmont ma wydac Incala u nas w tym roku. A o czym opowiada? O przygodach Johna Difoola, nieudacznika i pechowca, ktory ma swój własny, specyficzny punkt widzenia na otaczającą go rzeczywistosc.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline Killah

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2003, 12:59:37 pm »
Schowajcie, te kamienie, będzie krótko  :D

W związku z tym, że bardzo chetnie "spróbowałbym" jakiegoś dobrego Europejskiego komiksu po 10 latach czytania "Amerykańszczyzny", myślę, że Kasta będzie odpowiednim tytułem więc jak już zdecyduję sie na kupno tych albumów, to się wypowiem...

ale o czym to ja miałem...aha :Charest! :wink:  Był sobie niedawno na Newsaramie taki wywiadzik z Travisem nt. jego pracy z Jodorovskim nad Metabaronami i wspomniano o dwóch pozycjach: Alpha/Omega i Dreamshifters, które to podobno jest graphic novel, która prawdopodobnie ukaże się w maju 2003. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat, ew. czy to kiedyś będzie w Polsce, lub też skąd można coś takiego zamówić? (zdaję sobie sprawę, że będzie drogo...)
Pain don't hurt" - Patrick Swayze

Offline Cujo

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2003, 01:28:46 pm »
Ha, napisalem wczoraj maila do autora tego wywiadu z Charestem, czy moge go przelozyc i wrzucic na Gildie, dzisiaj mi odpisal, ze spoko. Bedzie pewnie jutro albo pojutrze jak sie uwine.

Alpha/Omega zamowilem sobie (za posrednictwem Mykupyku) i czekam. Niedlugo powinienem miec bo zamowienie zostalo zlozone przed swietami. Album ten to kolaz graficzny Moebiusa, Gimeneza i Charesta. Pisalem o tym albumie na Gildii, nie moge znalezc bezposredniego linka do artykulu, ale w archiwum z grudnia to (gdzies w polowie) lezy - http://komiks.gildia.com/archiwum_newsow/2001_12

A Dreamshifters? Mialo byc w 2001 :? To pierwsza czesc kontynuacji sagi o Metabaronach a konkretnie o dwoch - Aghorze i jego synu, bezimiennym (obecnym, jak go nazywa Jodo w sadze) Metabaronie. Domniemana data wydania w polowie 2003 mam nadzieje, ze jest ostateczna.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 22, 2003, 12:01:42 pm »
"ale gusta moga byc rozne "-Cujo:
dla mnie 3. czesc "KM" byla najlepsza (z tych co do tej pory wyszly), dla mnie 1. i 2. byly nudne, koncowka 3. juz wciaga, ale to nie zmienia faktu, ze przestaje kupowac ten tytul ...(nie wiem moze jeszcze przeczytam 4. w Empiku)
ralala

Offline Cujo

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2003, 09:27:28 am »
Zapraszam wszystkich do lektury wywiadu z Travisem Charestem, o kontynuacji historii Metabaronów, którą ilustruje.
http://komiks.gildia.com/wywiady/travis_charest
Proponuje dobrze sie przyjrzec rysunkom. Imponujące.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline mykupyku

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2003, 02:54:53 pm »
Cytat: "Cujo"
Proponuje dobrze sie przyjrzec rysunkom. Imponujące.


rysunki Charesta w rzeczywistości są jeszcze lepsze, jego niezwykle precyzyjna kreska niemal rzeźbi kształty i formy - na scanach nie widać dokładnie tej precyzji
opyright by mykupyku

Offline jax

Kasta Metabaronów #3 - wrażenia
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2003, 08:05:55 am »
Właśnie w weekend znalazłem trochę czasu żeby przeczytać 3 tom Kasty Metabaronów.  I... muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Ze wszystkich części zrobiła na mnie najlepsze wrażenie - może dlatego że jest to tom bardziej 'przygodowy' od wcześniejszych, a może dlatego że bohaterowie kieruja się bardziej zrozumiałymi zasadami niż te abstrakcyjne (a w każdym razie ciężko przyswajalne) w poprzednich tomach, a może wreszcie dlatego że tom 3 jest mniej 'epicki' i monumentalny a może dlatego że ma świetną narrację i już mnie nie drażnią np. dialogi robotów-narratorów.
W każdym razie po raz pierwszy Kastę... przeczytalem jednym tchem nie mogąc się oderwać.
Rysunki Gimeneza nadal kapitalne choć jak ma za wiele do rysowania to za bardzo się leni i upraszcza (np. sceny z dziesiątkami latających małp).
Te wrażenia natchnęły mnie do niniejszego sondażu.
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline Rzezbiarz.wg

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2003, 08:38:00 am »
Podpisuje sie dosłownie pod wszystkim co napisaleś Jaxie!!!  :)

3 tom Meta jest calkiem strawny w przeciwieństwie do poprzednich.

Offline aegirr

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 03, 2003, 11:01:44 am »
Cytat: "Rzezbiarz.wg"
Podpisuje sie dosłownie pod wszystkim co napisaleś Jaxie!!!  :)

3 tom Meta jest calkiem strawny w przeciwieństwie do poprzednich.


W przeciwieństwie do poprzednich ....? Hmm nie zgadzam się z tą opinią. Dla mnie ta seria jest naprawdę dobra już od pierwszego albumu. 8)
angsta srangsta dupangsta

Offline Cujo

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2003, 11:55:12 am »
Rzezbiarzu, placzesz sie w zeznaniach ;) gdzies pisales, ze #3 Kasty to byl gwozdz do trumny i rezygnujesz z tej serii.

Co do tematu - ciezko mi wybrac, bo czytalem wszystkie wydane (nie u nas) czesci Kasty i jak na razie najlepsze nadal na horyzoncie. Seria sie rozkreca - w #3 juz to zaczynamy odczuwac. Dla mnie wszystkie 3 czesci jak na razie u nas wydane to kompletny majstersztyk (to juz wiemy :wink: ), ale jakbym mial wybierac jedna z nich to bedzie to #1.
The most merciful thing in the world is inability of the human mind to correlate all its content" - H. P. Lovecraft

Offline grze.hu

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2003, 11:55:23 am »
3. najlepszy, ale i tak nie obronil serii
ralala

Offline pookie

Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 03, 2003, 01:18:45 pm »
Ja mam tylko małą prośbę na przyszłość. Nie zakładajcie tematów poświęconych albumom, jeżeli istnieją topici dedykowane serii. Wniosek o dodanie ankiety zawsze można wysłać do moderatora, czy postawić na forum. Nie mnóżmy bytów w nieskończoność  :wink:
 for Pookie

 

anything