Autor Wątek: Kasta Metabaronów  (Przeczytany 52974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz 66

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 28, 2009, 06:34:30 pm »
Tak... Niestety, to chyba główny kandydat do miana najgorszego komiksu miesiąca, a może i najsłabsza pozycja Egmontu w tym roku...

Sądzę, że jednak nie - chociażby ze względu na świetne rysunki Travisa Charesta, który narysował połowę tego albumu - jak dla mnie genialne, album wart zakupu chociażby dla samego przejrzenia jego dzieła!

Offline wilk

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:48:44 am »
Zgadzam się. Znakomite rysunki Charesta to najmocniejsza strona tego komiksu. Szkoda, że nie narysował całości bo Janjetov to co najmniej klasa niżej od niego. Co ciekawe Charest rysował ten album od 2000 r. :!:  W pewnym momencie nikt już nie wierzył, że w ogóle się ukaże. Taki komiks-legenda jak Rork 0.  ;-)

Fabularnie trochę słabiej niż zazwyczaj. Pomysły rzeczywiście mało odkrywcze. Nawet pistolet z mieczem już przecież był w którymś tomów Kasty.


Offline ljc

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 29, 2009, 10:36:54 am »
wydany niedawno 3 tom Megalexa i teraz ta Broń Metabarona to kwintesencja tego, czego nie trawię w komiksie - bełkotliwy i wtórny scenariusz oraz odpychająca oprawa plastyczna (sprawna warsztatowo, ale co z tego...) - taki nijaki realizm, dodatkowo nic efektownego w kadrach (a w takim RG jakie kadry sa! zaskakują)
tamtam!

Offline Tomasz 66

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 29, 2009, 05:55:27 pm »
Faktycznie  scenariusz komiksu fatalny - bez emocjonalny, chaotyczny, nie prowadzący do żadnych przemyślanych rozwiązań - od tak luźno powiązane ze sobą sceny, no i do tego te sztuczne dialogi. Jednak rysunki Charesta świetne (w odróżnieniu od części narysowanej przez  Janjetova, która jest przeciętna).

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 29, 2009, 09:40:00 pm »
Kurde, chyba jestem jedyny na forum, ktory lubi kreske Janjetova. :)

Ale scenariusze Jodo mnie wykanczaja na ogol. :(
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 25, 2010, 11:22:47 am »
Zgadzam się. Znakomite rysunki Charesta to najmocniejsza strona tego komiksu. Szkoda, że nie narysował całości bo Janjetov to co najmniej klasa niżej od niego.
No może nie klasa niżej od niego, ale bez wątpienia chciałoby się zobaczyć cały album w wykonaniu Charesta. Mnie najbardziej zafascynowała jego wersja pojedynku Bezimiennego z Aghorą.
Scenariusza też bym się tak nie czepiał, ot, Jodorowsky siłą rozpędu mieści się w standardzie. Metaprzygoda trwa...

Offline wilk

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 25, 2010, 01:14:17 pm »
Dla mnie niestety Janjetov jest tylko kopistą Moebiusa. Nic na to nie poradzę, że nieodmiennie mam skojarzenia z Moebiusem jak czytam rysowane przez niego komiksy. A o kopistach wszelkiej maści, nawet gdyby byli nie wiem jak wybitni w swoim kopiowaniu, mam raczej niskie mniemanie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 25, 2010, 01:25:07 pm »
Mi sie Janjetov bardziej kojarzy z Alfonsem Mucha niz Moebiusem. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 31, 2014, 04:28:00 pm »
Metabaronowie fajni? Czy tylko odcinanie kuponów od popularności Incala?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2014, 05:06:55 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline vision2001

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 31, 2014, 04:36:37 pm »
Metabaroni fajni? Czy tylko odcinanie kuponów od popularności Incala?
Jak dla mnie Metabaronowie są o wiele lepsi niż Incal. Bardziej wciągająca i intrygująca fabuła. Świetne rysunki. A że dawno temu czytałem serię to więcej nie powiem. Chyba w takim razie to muszę sobie ją raz jeszcze przypomnieć. ;)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline donTomaszek

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 31, 2014, 11:36:06 pm »
Metabaronowie fajni? Czy tylko odcinanie kuponów od popularności Incala?
Fajni, ale ja musialem sobie dawkowac po trochu. Ciezko bylo mi lyknac wiecej niz jeden tom na kilka dni i mialem wrazenie, ze im dalej, tym trudniej przez to przebrnac. Graficznie oczywiscie bezdyskusyjnie pierwsza liga, w koncu to Gimenez.
A czy lepsze od Incala? Moim zdaniem - nie, ale odcinaniem kuponow, tez bym tej serii nie nazwal.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Julek_

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 01, 2014, 10:33:58 am »
Metabaronowie fajni? Czy tylko odcinanie kuponów od popularności Incala?

Odcinanie. W stylu Jodo. Strasznie ciężkostrawne, mocno przerysowane, momentami karykaturalne, trącające parodią samego siebie. A Gimenezowi wyszedł tylko pierwszy i (może) drugi tom. Reszta roniono w pośpiechu, bez ostatniego szlifu.

Offline freshmaker

Odp: Kasta Metabaronów
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 01, 2014, 11:27:10 am »
wg mnie inne niz incal i równie fajne. do metBronów wracałem kilka razy, do incala raz. oczywiście jak któś uważa jodorowskiego za ciezkostrawnego, to takiej osobie metabaronów odradzam.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons