Autor Wątek: Silvalandia - Julio Cortazar & Julio Silva  (Przeczytany 4887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alia

Silvalandia - Julio Cortazar & Julio Silva
« dnia: Grudzień 18, 2004, 10:40:10 pm »
Silvalandia - Julio Cortazar & Julio Silva - 10 grudnia miała miejsce premiera w Polsce, a książka, jak na razie, dostępna tylko w sklepach internetowych. Można też coś przeczytać o spotkaniu z malarzem w Warszawie. Patronatem książki jest empik, a w empiku nie można jej dostać ;/ Nie za bardzo wiem czy to podchodzi pod wymagania fantastów, ale już kiedyś pozycja byłą dostępna w Polsce, więc może ktoś się wypowie, a ja dowiem się czy jest warta zachodu, czy lepiej zażyczyć ją sobie dopiero na "pod choinkę".

Offline mr.maras

Przyczajka-czyli jeśli masz, to doradź czy warto kupić...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2005, 02:39:27 pm »
Przyczajka -  czyli często spotykana przypadłość bibliofila, który cierpi na chroniczny brak kasy (lub przerastają go wymagania cenowe polskich wydawców). Sam niedawno wypytywałem w wątku eriksonowym "czy aby warto" zakupić ekskluzywne i drogie wydanie malazańskiego cyklu. Post Alii pchnął mnie zatem do czynu i założyłem temat dla niezdecydowanych. Nadal czekam też na głosy w sprawie Eriskona, MAG-a i hardcovera.
Spalić po przeczytaniu.

Offline ASX76

Przyczajka-czyli jeśli masz, to doradź czy warto kupić...
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2005, 01:55:17 pm »
Moim zdaniem zakup twardookładkowego wydania "Malazańskiej Księgi Poległych" dla tych co na nadmiar zł nie narzekają ( to są jeszcze tacy :?:  ;) ) nie ma najmniejszego sensu zważywszy na bardzo wysoką cenę ekskluzywnego wydania. W zupełności wystarczy wersja soft.

Offline eses

Re: Silvalandia - Julio Cortazar & Julio Silva
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2005, 10:18:30 pm »
Cytat: "Alia"
Silvalandia - Julio Cortazar & Julio Silva - 10 grudnia miała miejsce premiera w Polsce, a książka, jak na razie, dostępna tylko w sklepach internetowych.


Hm, w księgarni, w której pracuję (Kraków), "Silvalandia" jest faktycznie od grudnia i nie jest to księgarnia internetowa... Nieważne :) Co to jest? Dziwadełko... Osobiście nie bardzo gustuję w takich klimatach, co nie zmienia faktu, że zarówno pomysł, jak i forma realizacji ciekawe. Jednak raczej dla wielbicieli niż przeciętnego czytelnika. Krótkie opowiadanka o dziwnych stworach, jeśliby do czegos to porównać, to chyba najlepiej do "Księgi istot zmyślonych" Borgesa... Tylko to jest jeszcze bardziej pokręcone...
Pozdrawiam
SS

Offline zorro

Mieszko Zagańczyk Allah 2.0 znacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2005, 03:15:41 pm »
Mieszko Zagańczyk Allah 2.0 Czy czytaliście tę książkę? Wygląda na to, że jest jeszcze szerzej "nieoczytana", w każdym razie nikt z moich znajomych tego nie zna.

Autor kojarzy mi się dobrze z opowiadań sprzed lat w "Fantastyce", ale z informacji na skrzydełku to taki trochę "Kod Leonarda..." po polsku.

Kupić nie kupić?

Offline Ubiquity

Przyczajka-czyli jeśli masz, to doradź czy warto kupić...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2005, 09:34:19 pm »
Rzeczywiście wydanie ekskluzywne Eriksona prezentuje się bardzo ładnie, ale cena ponad 90zł * 5 troszkę odstrasza, poza tym moim zdaniem książka taka nadaje się głównie do postawienia na półce. Jest troche nieporęczna i trudno ja wziąć ze soba np. do autobusu po drugie aż żal ją podniszczyć :) Myśle że to gratka dla prawdziwych maksymalnie zapalonych wielbicieli "Malazańskiej.." ja chociaż bardzo lubię raczej się nie zdecyduje ;)
Wake up to Ubik and be wild!
Safe when taken as directed.

Offline Shadowmage

Przyczajka-czyli jeśli masz, to doradź czy warto kupić...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2005, 08:59:01 am »
Podobno w tym wydaniu miały być jakieś grafiki, jak to jest naprawdę z nimi? Są, a jeśli tak to w jakiej ilości i jakości?
url=http://www.katedra.nast.pl]Katedra[/url] - Twoje źródło informacji o literaturze fantastycznej :)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Przyczajka-czyli jeśli masz, to doradź czy warto kupić...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2005, 10:00:49 am »
Też mnie to ciekawi, bo okładki - poza tomem drugim - są średnie. A w pierwszym tomie to poprostu zaadoptowana praca nie mająca z książką nic wspólnego:/

 

anything