trawa

Autor Wątek: "Zeszyty Komiksowe"  (Przeczytany 33625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 03, 2009, 03:42:43 pm »
Jak nie jestem wielkim miłośnikiem Christy, tak przeczytałem te "Zeszyty..." z wielką ciekawością. Wywiady to kawał historii komiksu w PRL, plansze pozwalają śledzić, jak zmieniała się kreska, mnóstwo ciekawostek i bardzo ciekawe "tribjuty". Kawał dobrej roboty, już nawet nie muszę czytać starych Kajków, Kajtków itp. - ten numer mi wystarczy.
Chrzań się, Smirnov

Offline badday

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 10, 2009, 08:46:08 pm »
Świetny numer "Zeszytów Komiksowych" o Chriście!

Zachęcony wspomnianym numerem zapragnąłem poczytać wcześniejsze.
I tu pytanie. Czy archiwalne numery będą wznawiane co jakiś czas czy niedawne wznowienie było jednorazowe? Pytam, bo nakład kilku numerów znów się wyczerpał i nie wiem czy polować na te co zostały czy poczekać aż ponownie będzie można wszystkie numery za jednym zamachem kupić na zeszytykomiksowe.org

Chodzą słuchy że ponowny dodruk brakujących pojawi się na MFK. Prawda to?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 16, 2011, 03:33:55 am »
Przedstawiamy projekt okładki 12. numeru "Zeszytów Komiksowych",   który do dystrybucji trafi podczas Festiwalu Komiksu w Łodzi. Tym razem   tematem przewodnim magazynu jest "komiks historyczny". Autorem   ilustracji jest Krzysztof Ostrowski zaś layout zaprojektował Dennis Wojda. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 23, 2011, 02:33:53 am »
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym spisem treści 12. numeru "Zeszytów Komiksowych", którego tematem przewodnim jest "komiks historyczny". Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

ramirez82

  • Gość
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 06, 2011, 10:08:47 am »
Czytaliście dwa ostatnie numery Komiksowych Zeszytów? Okładki cholernie zachęcające, a jak w środku? Warto nabyć?

Offline skil

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 06, 2011, 12:51:13 pm »
warto. cena podskoczyła, ale jakość magazynu również.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2012, 03:28:03 pm »
Nowy wydawca "Zeszytów Komiksowych", Centrala,   zdecydowała się na wznowienie niedostępnych już od dłuższego czasu   numerów magazynu. Drugiego wydania doczekają się numery od 1. do 9. Nie   zostały w nich dokonane żadne zmiany w treści i formie pierwodruków.   Zaktualizowane zostały jedynie informacje zawarte w stopce redakcyjnej i   na okładkach.
     Pierwszy numer wznowionych "Zeszytów Komiksowych" trafi ponownie do   sprzedaży już w marcu 2012. Kolejne będą się ukazywały sukcesywnie, co   miesiąc lub dwa.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 05, 2013, 07:38:34 pm »
Czy w numerze o Batmanie artykuły będą miały taką samą masakrycznie małą czcionkę jak w tamtym o mandze?

Offline starcek

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 06, 2013, 11:54:59 am »
Czy w numerze o Batmanie artykuły będą miały taką samą masakrycznie małą czcionkę jak w tamtym o mandze?
Śledziowi zrobiono dokładnie tak samo, więc to chyba już taka świecka tradycja i  Batmana czeka to samo.
ZMOWA OPTYKÓW!!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 11, 2013, 10:26:19 pm »
Choć zmiany społeczno-polityczne oraz gospodarcze po przełomie 1989 roku niosły ze sobą nadzieję na "normalizację" i szybki rozwój rynku komiksowego, lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku były dla komiksu w Polsce okresem zapaści. Wydawcy, nie umiejąc odnaleźć się w nowych realiach, pozostają z gigantycznymi niesprzedanymi nakładami komiksów w magazynach, starzy mistrzowie milkną, młodzi twórcy nie mają gdzie publikować, jednocześnie pojawiają się nowe inicjatywy, powstają czasopisma i ziny, organizowane są konwenty. Ten stan trwa do końca dziesięciolecia. Dzisiaj okres ten jest mało znany - można nawet pokusić się o tezę, że dekady wcześniejsze (a tym bardziej późniejsza) są znacznie bardziej obecne w świadomości fanów.

Chcielibyśmy przywrócić lata dziewięćdziesiąte pamięci miłośników komiksu, przypomnieć twórców, czasopisma, publikowane wówczas komiksy. Chcielibyśmy porozmawiać z ludźmi, próbującymi wówczas budować rynek komiksowy. Mamy nadzieję, że numer ten przyczyni się do ocalenia tamtej dekady od zapomnienia i że będzie stanowił punkt wyjścia dla dalszych badań i dyskusji.

Zapraszamy w związku z tym wszystkich, którzy chcieliby napisać o komiksie w latach dziewięćdziesiątych w Polsce (a także na świecie, dla porównania), wszystkich, którzy w szufladach mają pochodzące z tego okresu komiksy albo inne materiały archiwalne, i wreszcie tych, którzy pamiętają o zapomnianych dziś wydarzeniach i pomogą nam skontaktować się z ich uczestnikami.

Od numeru szesnastego Zeszyty Komiksowe zaczną stopniowo zmieniać profil. Temat numeru, choć wciąż ważny i centralny, będzie zajmował w nim proporcjonalnie mniej miejsca. Obok niego chcemy drukować większą liczbę tekstów badawczych i publicystycznych, dotyczących innych, dowolnych zagadnień związanych z komiksem. Ten model pozwoli nam zaostrzyć kryteria jakościowe, dotyczące nadsyłanych tekstów, umożliwić publikowanie tym wszystkim, którzy do tej pory nie mieli okazji swoimi zainteresowaniami badawczymi wpisać się w konkretny temat, a także uczynić z Zeszytów magazyn bardziej nastawiony na sprawy bieżące. Mamy nadzieję, że zmiana ta podniesie jakość naszego pisma, bardziej zintegruje je ze środowiskiem naukowym, a zarazem zwiększy jego popularność wśród czytelników.

Teksty związane z tematem numeru należy przesyłać na adres redakcji do końca czerwca 2013, pozostałe teksty można przesyłać na bieżąco, przez cały rok.

Zapraszamy do współpracy!

 Michał Błażejczyk i Michał Traczyk
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 22, 2013, 07:11:47 pm »
Czy miał już ktoś w rękach "Batmana"? Jak tam czcionka?

Offline peta18

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 22, 2013, 08:09:14 pm »
Czy miał już ktoś w rękach "Batmana"? Jak tam czcionka?
Jutro powinienem miec, dam znac!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 22, 2013, 08:34:15 pm »
Jutro powinienem miec, dam znac!
Fajno! To do jutra! :)

Offline peta18

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 23, 2013, 03:07:37 pm »
Fajno! To do jutra! :smile:
Czcionka na oko cos ok. 8 pkt (nie mam wczesniejszych numerow pod reka wiec trudno mi porownac, ale sie chyba nic nie zmienilo), wiec chyba nie bedziesz zadowolony. Jak dla mnie jest OK, czcionka mala, ale duze interlinie i dosc dobrze sie czyta.
Jeszcze jeden minus dla Ciebie to druk cyfrowy, bo wiem, ze jestes uczulony na tym punkcie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 23, 2013, 07:43:18 pm »
Czcionka na oko cos ok. 8 pkt (nie mam wczesniejszych numerow pod reka wiec trudno mi porownac, ale sie chyba nic nie zmienilo), wiec chyba nie bedziesz zadowolony. Jak dla mnie jest OK, czcionka mala, ale duze interlinie i dosc dobrze sie czyta.
Jeszcze jeden minus dla Ciebie to druk cyfrowy, bo wiem, ze jestes uczulony na tym punkcie.
W publicystyce druk cyfrowy mi nie przeszkadza. Gorzej sprawa ma się z czcionką tyci-tyci.
Wielkie dzięki, peta18! :)

 

anything