Autor Wątek: Wasze ulubione soundtracki...  (Przeczytany 75144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kormak

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2003, 08:51:02 am »
Cytuj
Soundtrack z "Only the Strong", choc mocno juz oklepany.

Co to za film? Jaki ma polski tytuł?

Dosyć mocno zjechany przez krytyków soundtrack z "Władcy Pierścieni" ma swoje świetne momenty - najbardziej lubię muzykę, kiedy Drużyna jest w Morii (ucieczka przez most Khazad-Dum, upadek Gandalfa, opłakiwanie go), wszystkie momenty bitewne i kiedy Arwena znajduje Froda (te żeńskie chórki są dużo lepsze od Enyi)

Dobrze współgrająca z obrazem jest też muzyka z Harry Pottera - kilka fragmentów poznaję po pierwszych taktach  :D

Muzyka z Gladiatora jest niezła, ale bez głosu Lisy Gerrard (który dodaje dużo emocji i dramatyzmu) nie byłby taki zauważalny. Z podobnyhc klimatów na głowę Gladiatora bije Braveheart.

Offline Kret

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2003, 09:26:30 am »
Polski tytul "Only the  strong" to "Tylko dla najlepszych". Prosty film o komandosie z brazylijskiego buszu, ktory przyjezdza do Stanowo i uczy dzieci. Naiwny, ale jest bardzo duzo ladnej capoeiry a sciezka dzwiekowa to zmiksowane kawalki ludowe z Brazylii.


Pozdrawiam

Kret

Offline wilk

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2003, 10:09:48 am »
Cytat: "Kormak"

Muzyka z Gladiatora jest niezła, ale bez głosu Lisy Gerrard (który dodaje dużo emocji i dramatyzmu) nie byłby taki zauważalny. Z podobnyhc klimatów na głowę Gladiatora bije Braveheart.

Wlasnie - zapomnialem dodac ze lubie tez muzyke z Bravehearta. Jedno co mnie w niej drazni to to, ze wciaz powtarza sie ten sam motyw muzyczny. Co prawda zmenia sie on troszke, ale nieznacznie.

Aha i pytanie - plyta Queen - A kind of magic. Czy dobrze mysle ze jest to soundtrack do Niesmiertelnego I lub II ?

Offline Nina

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2003, 12:57:59 pm »
A ja lubię soundtracki same w sobie.
Ale oczywiście mam ulubione:
Ghost in the Shell, Vampire Princess Miyu, Interview with the Vampire, Star Wars (Aaaah, "Marsz Imperialny") Gladiator też mnie powala...
A muzyki do obu części Conana bezskutecznie poszukuję, a znam ją z filmów na pamięć, bo tatuś karmił mnie nimi setki razy od wczesnej młodości (miałam jakieś... 9 lat)
jeżeli ktoś wspomoże... będę wdzięczna :!:
ssst... iskra is over...

Offline Adam Waśkiewicz

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 28, 2003, 01:03:30 pm »
Nina napisała:
>A muzyki do obu części Conana bezskutecznie poszukuję,

 Poszukaj może na Kazie, albo innym tego typu ustrojstwie. Powinno być łatwe do znalezienia.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Buckingham

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2003, 01:31:37 pm »
Chyba zapomnieliście jeszcze o jedynym w swoim rodzaju soundtracku do Amelii :)

Film fajny, a muzyka jeszcze lepsza :)

Offline Kormak

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2003, 09:40:11 pm »
Właśnie sobie prypomniałem... soundtrack do "Teenage Mutant Ninja Turtles"!!!

Co prawda są tam piosenki takich koszmarów jak MC Hammer czy inne badziewia, ale całość tych rapo-techno-funko łupanek ładnie się komponuje z obrazem. No i fajne są opowiastki Splintera o jego przeszłości i powstaniu Żółwi. Plus "mroczny" instrumentalny kawałek, który towarzyszy pojawieniu się na ekranie Shreddera  :D

Kupiłem sobie to na pirackiej kasecie jak miałem chyba z 12 lat... już dawno skasowane, teraz żałuję...  :cry:

Offline wiśnia

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2003, 09:35:39 am »
a co sadzicie o OST do Fifth Element'u?
utwor diva dance jest po prostu super
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline Kormak

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2003, 09:51:11 am »
To jest ten moment kiedy diva śpiewa?

Kolejny fajny soundtracka: "Oczy szeroko zamknięte". Niesamowity moment ceremonii/tańca na tajemniczym przyjęciu - znakomite sprzęgnięcie obrazu z muzyką.

Offline wiśnia

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2003, 07:32:22 pm »
musze w koncu obejrzec, bo juz lezy u mnie ze dwa miechy i jeszcze tego nie obejrzalem.

a co sadzcicie o muzie do TT?
e don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone

Offline CaveSoundMaster

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2003, 12:25:22 pm »
Moje ulubione soundtracki to:
OST "Zagubiona Autostrada"
"Władca Pierścieni" OST - nie słyszałem opinii krytyków ale dla mnie jest fenomenalny (choć czasami nużą powtarzające się motywy). Mi się najbardziej podoba moment podruży z nurtem Anduiny, płacz za Gandalfa, motyw Sarumana i wiele innych.
Soundtrack do X Files (ten pierwszy, drugiego nie słyszałem).
"Wiedźmin" OST
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Decain

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 08, 2003, 12:00:41 pm »
Prócz wielu spośród tych które były już tu wymienione podoba mi się również soundtrack z 13th Warrior. Kurcze ... szkoda że tak mało filmów fantasy (albo coś w podobie) z których można korzystać. Bo jest: Wiedźmin, Braveheart, LotR, Conan, Gladiator ... i to wszystko. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
ttp://www.zaduchem.info/

Offline CaveSoundMaster

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 08, 2003, 04:33:05 pm »
:shock: Gladiator Fantasy?!
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Manki

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2003, 07:21:38 pm »
:shock: Braveheart Fantasy?!
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline CaveSoundMaster

Wasze ulubione soundtracki...
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 08, 2003, 08:26:07 pm »
Co do Bravehearta (choć nie oglądałem) mogę się zgodzić. Słyszałem, że ciąża w tym filmie trwa 11 miesięcy! Zapewne Saruman maczał w tym palce.... :twisted:
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

 

anything