Autor Wątek: Najpopularniejszy system...  (Przeczytany 6483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crow4

Najpopularniejszy system...
« dnia: Styczeń 16, 2003, 08:17:40 pm »
Napiszcie, który z systemów najbardziej wam się podoba......
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Vlad

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2003, 08:26:07 pm »
Oczywiscie Warhammer :)

Offline SzAjBuS

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2003, 07:25:51 am »
Spotkalem sie z roznymi grupkami RPG'owcow, ale nie znam takiej ktora oprocz innych systemow nie grywala w mlotka
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Solitaire

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2003, 09:25:14 am »
Jeśli dobrze zrozumiałem, to macie wybrać system, który wam sie najbardziej podoba.
Dopiero na podstawie waszych odpowiedzi określimy najpopularniejszy.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline kaduceusz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2003, 09:58:26 am »
He he he, to tak jakby na zachodzie spytać jaki system jest matką rpg. Zresztą dotychczasowy wynik [na jakże niereprezentatywnej grupie] pokazuje jasno, że wszyscy mają do młotka sentyment. Ale czy jest on obecnie najbardziej popularny? Nie wiem, co do tego mam duże wątpliwości. SzAjBus słusznie stwierdza, że trudno spotkać kogoś, kto niegrałby kiedykolwiek w WFRP. A ja Wam mowię: da się, wśród najmłodszego pokolenia [jakbym sam był strasznie stary ;-]. Choćby w takiej GGFF spotkałem w tym roku licealistę, który młotka na oczy nie widział [nic dziwnego obecnie dostepność podręcznika jest prawie zerowa], a gdy pożyczyłem mu swój stwierdził, że nasz ukochany system jest bardzo przeciętny. Profan!!! ;o) Z tego co wiem dużo ludzi gra w Wiedźmina [koniec końców podstwek sprzedało się co niemiara], ale są to głównie ludzie bardzo luźnie, o ile wogóle, zwizani z fandomem. Pozatym mnogość systemów na rynku też nie przemawia za ustawianiem młota na pierwszej pozycji rankingu.

Osobiście mam nadzieję, ze dojdzie do skutku, a potem zastąpi młota, portalowy Monastyr.

A na koniec pytanie: jeżeli rozumowanie Solitaire jest poprawne, to dlaczego w ankiecie nie ma pozycji "inny"?

Uszanowanko,
Tomasz "kaduceusz" Pudło

Offline surmik

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2003, 05:13:23 pm »
Dziwne pytanie zadajesz w tej ankiecie... Skąd niby mam wiedzieć, który system jest najpopularniejszy? Jakbyś spytał , który jest moim ulubionym to nie miał bym problemów z odpowiedzia: WFRP :)
Pozdrowienia,
Marek

Offline Janek Pietkiewicz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2003, 06:18:44 pm »
Co to znaczy najpopularniejszy? Najbardziej znany? Najlepiej sprzedający się? Taki, w którego wszyscy grają? Ale w Polsce? Za granicą? Halo?

Offline Crow4

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2003, 04:42:19 pm »
Cytat: "kaduceusz"
He he he, to tak jakby na zachodzie spytać jaki system jest matką rpg. Zresztą dotychczasowy wynik [na jakże niereprezentatywnej grupie] pokazuje jasno, że wszyscy mają do młotka sentyment. Ale czy jest on obecnie najbardziej popularny? Nie wiem, co do tego mam duże wątpliwości. SzAjBus słusznie stwierdza, że trudno spotkać kogoś, kto niegrałby kiedykolwiek w WFRP. A ja Wam mowię: da się, wśród najmłodszego pokolenia [jakbym sam był strasznie stary ;-]. Choćby w takiej GGFF spotkałem w tym roku licealistę, który młotka na oczy nie widział [nic dziwnego obecnie dostepność podręcznika jest prawie zerowa], a gdy pożyczyłem mu swój stwierdził, że nasz ukochany system jest bardzo przeciętny. Profan!!! ;o) Z tego co wiem dużo ludzi gra w Wiedźmina [koniec końców podstwek sprzedało się co niemiara], ale są to głównie ludzie bardzo luźnie, o ile wogóle, zwizani z fandomem. Pozatym mnogość systemów na rynku też nie przemawia za ustawianiem młota na pierwszej pozycji rankingu.

Osobiście mam nadzieję, ze dojdzie do skutku, a potem zastąpi młota portalowy Monastyr.

A na koniec pytanie: jeżeli rozumowanie Solitaire jest poprawne, to dlaczego w ankiecie nie ma pozycji "inny"?

Uszanowanko,
Tomasz "kaduceusz" Pudło

Bardzo przepraszam, ale to moja wina, zapomniałem poprostu jej wpisac, gdy pisalem rano ten temat nie zapomnialem, w domu okazalo sie, ze nie bylo go wogole, i musialem pisac jeszce raz, wtedy wlasnie zapomnialem wpisac opcji"Inny"
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Crow4

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2003, 04:47:00 pm »
Chodzi o to:
Macie do wyboru tyle systemów i wybieracie, tego, który najbardziej się wam podoba.........
CZY TO TAKIE TRUDNE????????
Oczywiście, że w POlsce, no niby jak mialbyś wiedziec na świecie, skoro 5% (brak danych statystycznych)ludzi żyjących na świecie zna polski, a 0,1% (j/w) zna tą stronę..............
nne Armie to lipa, jest tylko Bretonnia 8)

Offline Adam Waśkiewicz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2003, 05:51:42 pm »
Kaduceusz napisał:
>Osobiście mam nadzieję, ze dojdzie do skutku, a potem zastąpi młota portalowy Monastyr.

 Ja natomiast szczerze w to wątpię - nie wydaje mi się, by Portal miał możliwość przebicia się ze swoją propozycją do dostatecznie dużego odsetka graczy (po pierwsze ze względu na możliwości wydawnicze, po drugie - na opgraniczoną sieć dystrybucji), poza tym nie sądze by był także w stanie zapewnić mu odpowiedniego wsparcia w postaci materiałów dodatkowych, tak w formie podręczników, jak i artykułów, scenariuszy, etc.
 Jeśli chodzi o przyszłość RPG w Polsce, to jednoznacznie stawiałbym na D&D - ilością potencjalnie dostępnych podręczników przebija wszystkie inne erpegi, poza tym ISA jest w stanie zachęcić nim do papierowych erpegów olbrzymie grono miłośników komputerowych gier RPG.

 Natomiast jeśli miałbym wskazać na mój ulubiony system spośród tych, które ukazały się po polsku... Trudny wybór. Warhammera nie tyle lubię, co mam do niego sentyment, podobnie do Kryształów Czasu. Wampir (zwłaszcza Mroczne Wieki), może Shadowrun (ale na pewno nie polska edycja), albo Zew Cthulhu? Każdy z tych systemów lubię za coś innego, w każdym rozegrałem i poprowadziłem niezapomniane sesje. W sumie chyba nie zagłosuję na żaden - zbytnio skrzywdziłbym pozostałe, które w równym stopniu zaskarbiły sobie moją sympatię.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Hex

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2003, 09:48:36 pm »
Nie ma to jak DeathLand
Bądź nadzwyczaj drobiazgowy, aż do sztywnej formalności. Bądź niezwykle tajemniczy, aż staniesz się niezgłębiony. W taki sposób możesz stać się panem losu swego przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny
"nie ważne kim jesteś, ale kim możesz się stać"

Offline kaduceusz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2003, 11:21:30 pm »
Cytat: "Adam Waśkiewicz"
Kaduceusz napisał:
>Osobiście mam nadzieję, ze dojdzie do skutku, a potem zastąpi młota portalowy Monastyr.<
 Ja natomiast szczerze w to wątpię [...]


Przyznaję, produkt wydawnictwa portal może okazać się niewypałem. Ale jeżeli tak się stanie to IMHO nie z powodu niedostatecznej reklamy [systemu jeszcze nie ma, a już powstało nieoficjalne forum fanowskie], czy kulejącej sieci dystrybucji [jeżeli Monastyr zacznie się sprzedawać, to z tym wyd. portal sobie na pewno poradzi], a z racji specyficznego podejścia ekipy portalu do rpg. Można to było zaobserwować już z okazji kampanii do WFRP "Władca Zimy". Władca zebrał dobre opinie, ale nie sprzedał się i niewiele osób poprowadziło tę kampanię. Ja sam nabyłem egzemplarz i skończyło się na tym, ze dołączył on po pierwszym przeczytaniu do mojej WFRPowej kolekcji. Miejmy nadzieję, że coś takiego się nie powtórzy. Sprawdzianem przed Monastyrem będzie Neuroshima, która ponoć ma wreszcie ukazać się na Krakonie. Poczekamy zobaczymy. Poki co, sądząc na podstawie prezentowanych przez portal materiałów dot. monastyru [choćby cykl pamiętników lub szkice na stronie http://monastyr.rpg.info.pl], zapowiada się wielce udany system dark fantasy. Nie chwalmy jednak dnia prze zachodem słońca. Pozostaje mi tylko trzymać kciuki. Zawsze z większą chęcią kupuję dodatek do rodzimego systemu, zwłaszcza gdy utrzymany jest on na b. wysokim poziomie.

Cytuj
Jeśli chodzi o przyszłość RPG w Polsce, to jednoznacznie stawiałbym na D&D


Jeżeli portalowi sie nie uda to nie sposób nie zgodzić się z tą opinią. I oby im się udało, bo myśli o dominacji d20 nie darzę szczególnym sentymentem.

Pozdrawiam,
Tomasz "kaduceusz" Pudło

Offline ynst

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2003, 05:06:19 pm »
Na prawie kazdym forum o podobnej tematyce wygrywa Warhammer. Ja glosuje na Cyberpunka jak zwykle.

Offline kaduceusz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2003, 05:45:48 pm »
Cytat: "Hex"
Nie ma to jak DeathLand


Swoją drogą ten system nazywa się DeadLands.

Pozdrawiam,
Tomasz "kaduceusz" Pudło

Offline Adam Waśkiewicz

Najpopularniejszy system...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2003, 10:43:21 am »
Kaduceusz napisał:
>Choćby w takiej GGFF spotkałem w tym roku licealistę, który młotka na oczy nie widział [nic dziwnego obecnie dostepność podręcznika jest prawie zerowa],

 Obawiam się, że podobny los czeka większość wydanych u nas systemów. W sytuacji, gdy nie ma dodruków (bo wydawca zamknął linię wydawniczą, lub wycofał się z rynku) jedynym wyjściem pozostaje obieg wtórny. Podstawki (i niektóre dodatki) do WFRP już teraz osiągają na Allegro niebotyczne ceny - popyt na nie jest nieporównanie wyższy od podaży. Czy tak samo będzie z Zewem Cthulhu, Deadlandami, czy innymi systemami MAGa? Wprawdzie Wilkołak nie osiąga cen, które możnaby porównywać nawet z wartością nominalną (co dziwi, zważywszy na popularność systemu), ale może to być spowodowane wyjątkowo niską jakością wydania.

 Jeżeli ISA zdominuje rynek polską edycją D&D, to czarno widzę przyszłóść innych systemów.

 Pozdrawiam,
 Adam