trawa

Autor Wątek: [dnd]Psi-wojownik //noobek!  (Przeczytany 2997 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -wojtek-

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« dnia: Styczeń 07, 2005, 07:20:18 pm »
Cześć!

Dzisiaj zacząłem grać w dnd. Wybrałem sobie psychowojownika elfa, możecie mi dać jakieś rady itd? Oto ta postać:

atrybuty: 18/18/12/12/8/9 (tak, trochę oszykiwałem, ale to pierwsza postać, więc z kolegami trochę sobie dołożyliśmy :) )
ekwipunek: miecz długi, łuk długi, duża tarcza drewniana, zbroja skórzana, 20 strzał (+drobiazki jak hubka i krzesiwa itd)
umiejętności: stabilizowanie siebie 4, autohipnoza 4, koncentracja 4, upadanie 4 + dodatkowe za moją 'elfickość'.
style walki: pchnięcie myślą, tarcza myśli
moce: werwa, kontrolowanie cienia
atuty: unieruchomienie, inercyjna zbroja (co mi daje łącznie chyba aż 23kp... to możliwe na lv1 ?!*)
języki: elfi, wspólny, smoczy, leśny

*- a te 23kp, to mi wyszło: 10 + [premia z pancerza, tarczy] + [modyfikator ze zr] + [rozmaite modyfikatory]
czyli 10 + 3 + 2 + 4 + 4 (za inercyjną!) = 23 ! Wydaje mi się to strasznie duzą sumą, biorąc pod uwagę fakt, że największy wynik z testów ataku u wojownika to 24 ! Czy jest coś, o czym nie wiem? :)

Co Waszym zdaniem jest tu nie tak? Co radzicie robić na kolejnych levelach? Może jakaś profesja? Powiedzciee jak najwięcej możecie!

Pzdr
anuel do Guerreiro da Luz

Offline Aver

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2005, 08:39:32 pm »
Cytuj
(tak, trochę oszykiwałem, ale to pierwsza postać, więc z kolegami trochę sobie dołożyliśmy  )

:lol:
Porada 1: przestań oszukiwać w rpg'ach to nie ma sensu....
Porada 2: zrób postać od początku

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline -wojtek-

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2005, 09:14:53 pm »
eh :D
Takie prawie miałem wyniki! Po prostu chciałem być psychowojownikiem, a wypadło mi 8 siły! Za to charyzmy mi wypadło 18, więc po prostu zamieniłem sobie siłę z charyzmą, to chyba nie jest takie duże oszustwo.

I może... jakieś lepsze rady?  ;)
anuel do Guerreiro da Luz

Offline Aver

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2005, 11:06:56 pm »
No więc graj sam jak uważasz i jak ci klimat podopwiada bo RPG nie są po to żeby dopakowyać postać na maxa tylko żeby odgrywać postać (O czym dużo osób zapomina).

Pozdrawiam Aver
 good general does not lead an army to destruction just because he knows it will follow.

The Tactica Imperium

Offline Pijamas

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2005, 03:06:42 pm »
nie mam dużego doświadczenia dnd, ale za to mam duże doświadczenie w innych rpg'ach jako gracz i jako MG i na początku też wypakowywaliśmy sobie postacie "oszukując" po pewnym czasie sami doszliśmy do wniosku (mam nadzieje że ty teżdo tego dojdziesz) że o wiele lepsza jest zabawa jeżeli przeciętny BN ma takie same szanse jak ty a nie jest tylko jeszcze jednyj dopijaczem doświadczenia.
by osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.

Offline Pawłow

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2005, 11:45:54 pm »
W D&D losuje się cechy postaci  :shock: ? A ja myślałem że rozdziela się punkty z puli....  Zaznaczam że z 3 edycją D&D spotkałem się tylko w Icewid Dale 2 i w KotORze  ;)
shit happens

Offline Adam Waśkiewicz

[dnd]Psi-wojownik //noobek!
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2005, 01:24:12 pm »
Cytat: "Pawłow"
W D&D losuje się cechy postaci  :shock: ? A ja myślałem że rozdziela się punkty z puli....  Zaznaczam że z 3 edycją D&D spotkałem się tylko w Icewid Dale 2 i w KotORze  ;)

 
 Można losować, można przydzielać z puli punktów. Gry komputerowe nie są do końca miarodajne jeśli chodzi o ich papierowe pierwowzory.

 Pozdrawiam,
 Adam

 

anything